AnasayfaHaberlerLinkedIn'den Gönüllülük Esaslı Bir Servis: Volunteer Marketplace

LinkedIn’den Gönüllülük Esaslı Bir Servis: Volunteer Marketplace

LinkedIn, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardım etmek isteyenleri bir araya getirecek yeni çalışmasını duyurdu: Volunteer Marketplace.

LinkedIn’in resmi blogunda duyurduğu yeni servisi Volunteer Marketplace, kısacası gönüllü profesyoneller ile kar amacı gütmeyen kuruluşları bir araya getiren bir servis. Burada LinkedIn kullanıcıları, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardım etmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Volunteer Markeplace sayfası üzerinden ihtiyaç duyulan çalışmalara destek verebilecekler.

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nin 201(c)(3) kapsamındaki kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik olan Volunteer Marketplace servisi, LinkedIn kullanıcılarına bu kuruluşlar için gönüllü olarak yapabileceği ekstra işler sağlamış olacak.

linkedin volunteer marketplace
linkedin volunteer marketplace

Şu anda aktif olarak kullanılabilen Volunteer Marketplace sayfası bir iş ilanı şeklinde hazırlanmış. Kar amacı gütmeyen kuruluşların ihtiyaç duyduğu açık pozisyonlar ve bunlara başvurabilecek LinkedIn kullanıcılarının nitelikleri belirtilmiş. Gönüllü olarak çalışmak isteyen kullanıcılar ise yine LinkedIn üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler.

LinkedIn’in yeni hizmete soktuğu bu servis hem gönüllü hem de kuruluşlar için fayda sağlayacak. Volunteer Marketplace servisi ile kar amacı gütmeyen bu kuruluşlar, çalışmalarını profesyonel kişilerle gerçekleştirme imkanı bulurken; gönüllü olmak isteyen LinkedIn kullanıcıları da yapacakları bu tarz gönüllü çalışmalar ile kariyerlerinin kalitesini arttırmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler