AnasayfaHaberlerLinkedIn Kullanıcılarının %38'i Mobilden Giriş Yapıyor

LinkedIn Kullanıcılarının %38’i Mobilden Giriş Yapıyor

LinkedIn kullanıcılarının 2013 mobil kullanım oranları, LinkedIn’in gelecek planlarında mobile daha fazla ağırlık vereceğini gösteriyor.

LinkedIn’in resmi blogundan paylaşılan yazıya göre, LinkedIn kullanıcılarının 2011 yılındaki %8’lik mobil kullanım oranının 2013 yılının son çeyreğinde %38‘e yükseldiği belirtildi. Verilen istatistiklere göre LinkedIn’in, 2014 yılında mobil kullanım oranının %50 gibi bir orana ulaşması bekleniyor.

İlk olarak San Francisco’da düzenlenen LinkedIn etkinliğinde açıklanan rakamlar ile LinkedIn’in gelecek planlarında mobile daha fazla ağırlık vereceğini söyleyebiliriz. Zira iki yıl gibi bir sürede mobil kullanım oranını %8’den %38’e çıkartan LinkedIn’in mobil kullanıcıları, aynı zamanda bilgisayardan giriş yapan kullanıcılara göre 2.5 kat daha fazla aktif.

linkedin kullanım grafigi
linkedin kullanım grafigi

Ülke bazında bakarsak, LinkedIn Singapur’da %50, Avustralya’da ise %45’lik gibi büyük bir oranla mobil üzerinden kullanılıyor. Bütün dünyada ise şu anda %38’lik olan mobil kullanım oranın 2014 yılında %50’ye ulaşması bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler