AnasayfaHaberleriOS 8.3 Beta 2 İle Siri'ye Türkçe Desteği Geldi

iOS 8.3 Beta 2 İle Siri’ye Türkçe Desteği Geldi

Apple’ın çıkardığı son iOS 8.3 Beta 2 sürümüyle birlikte, kişisel asistan Siri’ye Türkçe dil desteği ile birlikte toplam 7 dil desteği geldi.

Apple’ın 2014’ün yaz aylarında yayınladığı iOS 8 sürümü her ne kadar birçok hatayı beraberinde getirmiş olsa da, sonradan gelen güncellemeler ile birçok hata düzeltilmişti. Yeni gelen güncellemeler ile birlikte iOS’a yeni özellikler de getiren Apple, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 8.3 Beta sürümünün ardından şimdi de iOS 8.3’ün ikinci Beta’sını duyurarak, ülkemizde birçok kişinin beklediği Siri’ye Türkçe dil desteğini kullanıma sundu.

Henüz Beta aşaması olması sebebiyle iOS 8.3 Beta 2 versiyonunda özellikle Türkçe Siri’de çeşitli hatalar ile karşılaşmak mümkün. Bu hataların iOS 8.3’ün tam sürümü ile birlikte büyük oranda giderilmesi bekleniyor.

Siri
Siri

iOS 8.3 Beta 2 sürümüyle birlikte Apple’ın kişisel asistanı Siri‘ye gelen Türkçe dil desteğinin yanı sıra 6 farklı dil desteği daha gelmiş durumda. Yeni sürüm ile birlikte gelen dillerin arasında; Türkçe, Rusça, Danca, Flemenkçe, Portekizce, İsveççe, Hindistan İngilizcesi ve Tay dili bulunuyor.

Siri’nin ön plana çıktığı yeni sürümde, Siri’deki dil ayarlarını iPhone, iPad ve iPod Touch’taki Siri Ayarları paneli üzerinden yapabileceksiniz.

[vc_button title=”Siri’yi Seslendiren Kadın Kim?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/siriyi-seslendiren-kadin-susan-bennett”]

KAYNAK9TO5Mac

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler