AnasayfaSosyal MedyaInstagram'ın Maksimum Video Süresi 60 Saniyeye Çıkartıldı

Instagram’ın Maksimum Video Süresi 60 Saniyeye Çıkartıldı

Vine ile başlayan kısa video furyası Instagram‘ın 15 saniyelik videolarıyla biraz süresini arttırmış olsa da, bu kısa videolar birçok kişi tarafından benimsenmiş ve yeni bir video kültürünü de beraberinde getirmişti. Ancak Instagram’daki video süresinin artmasıyla birlikte artık bu bir video kültürü de yerine bir başka akıma bırakacak gibi görünüyor.

Instagram’da videolar için uygulanan 15 saniye limiti artık 60 saniye olarak geçerli olacak. İlk olarak geçtiğimiz aylarda sadece reklamverenler için uygulanan bu süre, Nisan ayının sonuna doğru herkesin kullanımına açılacak.

Instagram’ın resmi blogu üzerinden yapılan duyuru için popüler hesaplardan derlenen bir video da hazırlandı:

Yapılan açıklamada son 6 ay içinde Instagram’da video izleyerek geçirilen sürenin %40 oranında artış gösterdiğini belirten Instagram, yeni video limitinin de buna bağlı olarak geliştirildiğini ifade etti.

Bugünden itibaren iOS ve Android için kullanıma sunulmaya başlanacak olan uzun Instagram videoları, Nisan ayının sonuna doğru ise herkese aktif edilmiş olacak.

AYRICA BKZ: Instagram Limitleri Nelerdir?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler