AnasayfaSosyal MedyaInstagram'da Neyi Beğendiğinizin Farkında Olun

Instagram’da Neyi Beğendiğinizin Farkında Olun

Addict Aide, Instagram’da beğenilen fotoğrafların ardındaki bağımlılıkları ön plana çıkardığı bir farkındalık kampanyası başlattı.

Instagram‘daki “mutlu insan profilleri” birçok kullanıcının bazı önemli problemleri farketmemesine yol açabiliyor. Alkol ve uyuşturucu bağımlılıkları ile mücadele eden Addict Aide ise bu konuyu oldukça ilginç bir şekilde ele almış durumda.

Fransız model Louise Delage adına Instagram’da sahte bir profil açan Addict Aide, profil altında modele ait birbirinden çekici fotoğraflar paylaştı. İlk olarak Ağustos ayında açılan profil, kısa süre içerisinde on binlerce takipçiye ulaştı.

Louise Delage

Fransız modelin sosyal, aktif, ve gösterişli bir hayata sahip olduğu izlenimini veren fotoğraflar, hızla artan takipçileri tarafından on binlerce beğeni aldı.

Ancak kimse bunun bir sosyal deney olduğunu farketmedi. Öyle ki profil altında paylaşılan fotoğrafların hepsinde alkollü içecekler olmasına rağmen, takipçilerin neredeyse hepsi modelin güzelliğine ve hareketli yaşantısına hayran kalmıştı. Dolayısıyla profil sahibinin bir alkol bağımlısı olduğu dikkatlerden kaçtı.

Louise Delage

İki aylık deney sürecini tamamlayan Addict Aide, Eylül ayının sonunda ise konuyla ilgili olarak hazırladığı videoyu paylaşarak kampanyayı noktaladı. Kampanyanın sonunda ise neredeyse hiç kimsenin bu bağımlılığı farketmediğine dikkat çekildi.

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

AYRICA BKZ: Instagram Fotoğraflarına Göre Depresyon Analizi Yapan Algoritma Geliştirildi

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler