AnasayfaHaberlerInstagram'a İki Yeni Fotoğraf Düzenleme Aracı Geldi

Instagram’a İki Yeni Fotoğraf Düzenleme Aracı Geldi

Instagram, renk ve soluklaştırma özelliklerine sahip iki yeni fotoğraf düzenleme aracını mobil kullanıcılarına sunmaya başladı.

Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram, geçtiğimiz Aralık ayında 5 yeni fotoğraf filtresi (Slumber, Crema, Ludwig, Aden ve Perpetua) ile kullanıcılarının yüzünü güldürmüştü. Fotoğraf trendleri geliştikçe kendini güncellemeye devam eden uygulama, bugünden itibaren mobil kullanıcıları için iki yeni fotoğraf düzenleme aracını kullanıma sunmaya başladı. Color (Renk) ve Fade (Soluklaştırma) seçenekleri ile fotoğrafların gölge ve renklerinde oynamalar yapılabilecek.

Color aracı fotoğrafların gölge ve/veya aşırı pozlamadan kaynaklanan parlak alanlarını düzeltmemizi sağlıyor. Kullanıcılar 8 farklı renkten (Sarı, Turuncu, Kırmızı, Pembe, Mor, Mavi, Camgöbeği ve Yeşil) birini seçerek fotoğrafların karanlık alanlarına renk gölgeleri ekleyebilecekler. Aynı zamanda fotoğrafların gereğinden fazla aydınlık çıkan bölümlerini de renk tonlamaları ile düzeltebilecekler. Böylelikle parlak alanlar da seçilen renklerle ön plana çıkmış olacak. Color efekti ile kullanıcılar fotoğraflarını ruh hallerini yansıtan renklerle paylaşarak, hissetikleri duyguları takipçilerine çok daha iyi aktarabilecekler.

Instagram color
Instagram Color

Fade aracı ise karanlık alanları yumuşatıp, renkleri soluklaştırarak fotoğraflarımıza “eski film efekti” vermemizi sağlayacak. Aynı zamanda her iki araçta da yoğunluk ayarlarını yapmak mümkün.

Instagram Fade
Instagram Fade

Bu iki yeni fotoğraf düzenleme aracı bugünden itibaren Android kullanıcıları tarafından kullanılabilecekken, iOS kullanıcılarının ise birkaç gün daha beklemeleri gerekiyor. Android kullanıcıları şu anda bu iki aracın eklendiği yeni Instagram güncellemesini (6.19.0) bugünden itibaren Google Play üzerinden indirebilirler. iOS kullanıcıları ise yakın zamanda App Store’a gelecek olan Instagram’ın 6.10.0 sürümüne kavuşmuş olacak.

Instagram ayrıca bu iki yeni fotoğraf efekti dışında kullanıcıları için bugün bir yeni özellik daha sunmaya başladı. İsteğe bağlı kullanılabilecek olan “Gönderi Bildirimleri” ile takip ettiğiniz hesapların güncellemelerinden anında haberdar olabileceksiniz. Bu yeni özellik ise hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Instagram: Android | iOS

[vc_button title=”Instagram’da Etkili Olmanızı Sağlayacak 7 İstatistik + 7 Öneri” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/instagramda-etkili-olmanizi-saglayacak-7-istatistik-7-oneri”]

Yazan: Dilek Erdensoy

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler