AnasayfaSosyal MedyaInstagram Yeni Web Tasarımına Kavuştu

Instagram Yeni Web Tasarımına Kavuştu

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, web site tasarımını flat tasarım ile yenileyerek modern bir görünüme kavuştu.

İlk olarak mobil uygulama olarak hayatımıza giren Instagram, kullanıcıların web üzerinde de bu platformu kullanabilmeleri için Instagram.com sayfasını kullanıma sunmuştu. Bazı özelliklerinin mobil uygulamaya göre kısıtlı olduğu ve şimdilik sadece beğenme, yorum yazma, takip etme gibi temel fonksiyonların kullanılabildiği Instagram.com, şimdi de yeni modern tasarımıyla karşımıza çıktı.

Web üzerinde de oldukça aktif kullanıma sahip olan ve her geçen gün ziyaretçi sayısını arttıran Instagram, yenilenen tasarımıyla modern bir görünüme sahip olmuş durumda. Flat-design olarak tanımlanan tasarım standardının işlendiği yeni arayüz, kullanıcılara daha sade bir web deneyimi sunuyor.

Instagram'ın yeni web tasarımı, kullanıcılara daha sade ve daha modern bir Instagram deneyimi sunuyor.
Instagram’ın yeni web tasarımı, kullanıcılara daha sade ve daha modern bir Instagram deneyimi sunuyor.

Yeni Instagram.com tasarımında anasayfadaki gönderiler, sayfa sonuna gelindiğinde “Daha Fazla Yükle” butonuna tıklanmasının ardından artık daha yumuşak bir geçiş ile ve otomatik olarak açılıyor.

Instagram yeni web tasarımı

Sadeleştirilen, hızlandırılan ve daha modern bir görünüme kavuşan yeni Instagram.com’da fonksiyonel olarak yapılan bir değişiklik ise bulunmuyor. Yani kullanıcılar her zaman olduğu gibi site üzerinden, sadece beğenme, yorum yazma, takip etme vs gibi temel işlemleri gerçekleştirebiliyor. Yakın zamanda duyurduğumuz Instagram’ın hashtag sayfalarının webe gelmesi de bu fonksiyonlardan biri. Ancak fotoğraf veya video yükleme gibi işlemler hala yapılamıyor.

WebMasto’yu Instagram’da takip edin >> @webmastocom

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler