AnasayfaHaberlerInstagram Twitter'dan 50 Kat Daha Fazla Etkileşim Sağlıyor

Instagram Twitter’dan 50 Kat Daha Fazla Etkileşim Sağlıyor

25 marka üzerinde yapılan analizler sonucu ortaya çıkan veriler, Instagram’ın Twitter’dan yaklaşık olarak 50 kat daha fazla etkileşim sağladığını gösteriyor.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram; Pinterest ve Tumblr’ın ardından en hızlı büyüyen sosyal medya platformları arasında bulunuyor. 300 milyon kullanıcı sayısını aşan Instagram’ın bu gelişimi, sağladığı etkileşime de ciddi oranda katkı sağlıyor. Son 2 yıl içindeki gönderi etkileşimlerinde %416’lık bir büyüme gösteren Instagram, bu konuda birçok platformun önüne geçiyor.

Socialbakers tarafından ortaya konulan etkileşim rakamları ise, Instagram’ın gerçekten markalar tarafından ne kadar önem verilmesi gereken bir platform olduğunu gözler önüne seriyor. En fazla etkileşim alan 25 markanın analizi sonucu ortaya çıkan veriler, Instagram’ın sağladığı etkileşimin 284 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına sahip olan Twitter‘dan neredeyse 50 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Instagram Twitter etkileşim karşılaştırması (SocialBakers)
Instagram Twitter etkileşim karşılaştırması (SocialBakers)

25 markanın gönderi etkileşimleri, profil etkileşimleri ve toplam profil etkileşimlerinin analiz edilmesiyle ortaya çıkartılan veriler, Instagram’ın Twitter karşısındaki ezici üstünlüğü gösteriyor. Instagram’ın sağladığı etkileşimin Twitter’dan daha fazla olması aslında çok şaşırtıcı bir durum değil; ancak aradaki farkın “bu denli” fazla olması gerçekten dikkat çekici.

[vc_button title=”Instagram’da Etkili Olmanızı Sağlayacak 7 İstatistik + 7 Öneri” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/instagramda-etkili-olmanizi-saglayacak-7-istatistik-7-oneri”]

Tabi bu veriler markaların Twitter’a daha az önem vermesi gerektiğini söylemiyor; zira her markanın kendine has alışkanlıklara sahip bir kitlesi bulunuyor. Ancak Instagram’ın sağladığı etkileşimleri gösteren bu verilere bakınca, Instagram’da bulunmamakta ısrar eden markaların gerçekten büyük bir etkileşim potansiyelini kaçırdığını söylemek mümkün.

WebMasto’yu Instagram’da takip edin: @webmastocom

KAYNAKWERSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler