AnasayfaSosyal MedyaInstagram Marka Profilleri İçin Yeni Bir Analiz Aracını Test Ediyor

Instagram Marka Profilleri İçin Yeni Bir Analiz Aracını Test Ediyor

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Instagram’ın marka profilleri için ayrı bir arayüz çalışmalarına başladığını sizlerle paylaşmıştık. Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu, şimdi de bu marka profilleri için yeni analiz aracını test etmeye başladı.

Markalar, işletmeler, kurumsal hesaplar vs gibi kısaca bireysel kullanım dışındaki tüm hesaplar için Facebook sayfalarına benzer bir yapıda farklı bir arayüz sunacak olan Instagram, bu hesapların Instagram etkinliklerini ölçümleyebilecekleri yeni bir analiz aracı çalışmalarına başladı.

En İyi Ücretsiz Instagram Analiz Araçları

Later.com tarafından paylaşılan ekran görüntülerine baktığımızda, Instagram analiz aracının genel olarak Facebook’un sistemine benzediği görülüyor. Hesap sahipleri Instagram’ın analiz aracı üzerinden takipçilerine ve etkileşimlere dair birçok detaya ulaşabiliyor. Öyle ki analiz sayfası üzerinden takipçilere ait yaş, cinsiyet, konum, ortalama Instagram’da kalma süreleri gibi birçok farklı veriye ulaşmak mümkün.

Instagram Analytics

Söz konusu Instagram gönderileri olduğunda da, bu analiz aracında sosyal medya yöneticileri ve dijital pazarlamacılar için oldukça faydalı metrikler yer alıyor. Zira analiz aracı üzerinden, Instagram gönderilerinin kaç kişi tarafından görüntülendiği de görülebiliyor.

Ek olarak gönderileri en fazla görüntülenen gönderilere göre sıralamak da mümkün.

Instagram Analytics

Sadece tek bir Instagram gönderisini için toplam görüntüleme sayısı (impression), tekil kullanıcı erişim sayısı (reach) ve yorum, beğeni gibi gönderi etkileşimleri (engagement) verilerine de ulaşmak mümkün.

Instagram Analytics

Instagram’ın yeni analiz aracının ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak Instagram’ın hala testlerini sürdürdüğü marka profillerinin herkesin kullanımına sunulmasıyla birlikte analiz aracının da gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler