AnasayfaSosyal MedyaInstagram İş Profilleri Kullanıma Sunulmaya Başladı

Instagram İş Profilleri Kullanıma Sunulmaya Başladı

İlk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında gün yüzüne çıkan ve Haziran ayında ise resmi olarak duyurulan markalara yönelik Instagram İş Profilleri (Business Profiles), yavaş yavaş kullanıma sunulmaya başladı.

An itibariyle Avrupa, Ortadoğu ve Asya bölgelerinde aşama aşama kullanıma sunulan ve genel olarak Facebook Sayfaları yapısına benzeyen Instagram İş Profilleri, daha önce de belirttiğimiz gibi profildeki bazı görünüm farklılıklarıyla ön plana çıkıyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise profile eklenen yeni “Contact” (İletişim) butonu. Kullanıcılar bu butona tıkladıklarında arama yapma, mesaj gönderme, yol tarifi alma veya e-posta gönderme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

En İyi Ücretsiz Instagram Analiz Araçları

Instagram İş Profilleri’nde aynı zamanda bazı ölçümleme ve reklam seçenekleri de bulunuyor. İş Profilleri yöneticileri yeni ölçümleme araçları ile kullanıcı davranışını daha iyi anlama, demografik verilere ulaşma gibi imkanlara ulaşabiliyorken; paylaşımları sponsorlu gönderi olarak öne çıkarma gibi ücretli seçenekler dahilinde yüksek etkileşim alan gönderiler için reklam verebiliyor. İş Profilleri ile ayrıca manuel olarak hedef kitle oluşturabildiği gibi; bu durum otomatik olarak Instagram’ın algoritmasına da bırakılabiliyor.

An itibariyle Avrupa, Ortadoğu ve Asya bölgelerinde yavaş yavaş kullanıma sunulmaya başlanan Instagram İş Profilleri, önümüzdeki aylarda ise ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma açılacak. 2016’nın sonlarına doğru ise tüm dünyada aktif edilmiş olacak.

KAYNAKWired

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler