AnasayfaHaberlerInstagram'ın Hyperlapse Uygulaması İle Tanışın

Instagram’ın Hyperlapse Uygulaması İle Tanışın

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıların hızlandırılmış videolar çekebilmesini sağlayan Hyperlapse uygulamasını duyurdu.

Dünyanın en hızlı gelişen sosyal medya platformu olan Instagram, platforma eklediği yeni özellikler ve kullanıcılara sunduğu yeni uygulamalar ile büyüme hızını her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Son olarak Hyperlapse uygulamasını duyuran Instagram, bu uygulama sayesinde kullanıcılara hızlandırılmış videolar çekme imkanı sunacak.

Kullanıcıların time-lapse (hızlandırılmış) videolar hazırlayabilmeleri için Instagram tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Hyperlapse uygulaması, Instagram’da yeni bir akımın öncüsü olmaya başladı. Şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanılabilen uygulama, önümüzdeki günlerde Android için de kullanılabilir olacak.

Instagram - Hyperlapse
Instagram – Hyperlapse

Son derece basit bir kullanıma sahip olan Hyperlapse uygulaması, açıldığında kullanıcıyı kamera ekranı ile karşılıyor. Kullanıcıların telefonun ivmeölçer ve jiroskop sensörleri sayesinde görüntü sabitleyerek time lapse videoları çekmelerine imkan tanıyor.

Şimdilik sadece iOS cihazlar için geliştirilen uygulamada, iPhone 4 ve iPhone 4S için maksimum 10 dakika, iPhone 5 ve daha yeni modeller içinse 45 dakikaya kadar video çekilebiliyor. Çekilen videolarda 1x – 12x arasında hızlandırma yapılabiliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler