AnasayfaSosyal MedyaInstagram'a Canlı Yayın Özelliği Mi Geliyor?

Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Mi Geliyor?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, şimdi de platform-içi canlı yayın özelliğini test ediyor.

Facebook’un canlı yayın özelliğini duyurmasının ardından gözler Instagram‘a çevrilmişti. Şimdi ise internete düşen bazı ekran görüntüleri Instagram’ın bu özellik için testlere başladığını gösteriyor.

Rusya merkezli haber sitesi T Journal‘ın paylaştığı ekran görüntülerine göre Instagram, platform içi canlı yayın yapılabilen yeni bir özelliği test ediyor. Uygulamanın kamera arayüzünde yer alan “Go Insta!” butonuna basıldığında kullanıcılar doğrudan Instagram üzerinde canlı yayın başlatabiliyor. Ayrıca Facebook’un geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu canlı yayın zamanlama özelliğinin de Instagram’da da aynı arayüzün sağ üst tarafında yer alan “Schedule” butonu ile kullanıldığı görülüyor.

Instagram Canlı Yayın

Kullanıcıların aktif canlı yayınları ise Instagram ana akış sayfasının üst tarafındaki “Hikayeler” kısmında “Live” ikonu ile gösteriliyor. İlgili ikon aynı zamanda “Keşfet” sekmesinde yer alan önerilen hikayeler kısmında da yer alıyor. Bu ikona tıklandığında ise kullanıcıların karşısına “Popüler Canlı Yayınlar” başlıklı yeni bir ekran geliyor.

Instagram Canlı Yayın

Instagram’ın Beta sürümünde test edildiği belirtilen yeni canlı yayın özelliğinin aktif edilip edilmeyeceği veya ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

KAYNAKT Journal

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler