AnasayfaSosyal Medya#IceBucketChallenge Kampanyasına Destek Veren Ünlüler

#IceBucketChallenge Kampanyasına Destek Veren Ünlüler

ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan #IceBucketChallenge kampanyası birçok ünlünün de desteğiyle sosyal medyada çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Amyotrofik lateral skleroz ya da motor nöron hastalığı olarak bilinen ve hastalarının ortalama 3 ile 5 yıl arasında yaşadığı ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan sosyal medya kampanyası #IceBucketChallenge çığ gibi büyümeye devam ediyor. Kampanya, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in de desteği ile tüm dünyaya yayılırken; birçok ünlü de kampanyaya destek vermek amacıyla kampanyanın gereği başından aşağı buzlu su döktü.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Apple CEO’su Tim Cook, Microsoft CEO’su Satya Nadella, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Jennifer Lopez, Jessica Alba, Selena Gomez, Christiano Ronaldo, Justin Bieber, Bon Jovi, Arda Turan, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın ve daha birçok isim kampanyaya destek için kameraların karşısına geçti.

İşte Ice Bucket Challenge kampanyasına destek veren ünlülerden bazıları:

Mark Zuckerberg

Tim Cook

Satya Nadella

Bill Gates

Jennifer Lopez

Jessica Alba

Selena Gomez

Christiano Ronaldo

Justin Bieber

Jon Bon Jovi

Kobe Bryant

LeBron James

Arda Turan

Nevzat Aydın

Justin Timberlake

Paul Bissonnette

Hülya Avşar

Jose Mourinho

Burak Yılmaz

Burcu Esmersoy

George Bush

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler