AnasayfaHaberlerGoogle'ın Hobbit Chrome Testi Yeni Film İle Güncellendi

Google’ın Hobbit Chrome Testi Yeni Film İle Güncellendi

Google’ın Chrome için başlattığı Hobbit testi, önümüzdeki ay çıkacak olan “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı” filmine göre güncellendi.

Hatırlarsanız Google’ın yaklaşık olarak 1 sene önce Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları filminden esinlenerek oluşturduğu yeni Chrome testini sizlerle paylaşmıştık. Warner Bros ve North Kingdom işbirliği ile hazırlanan Chrome testi ile kişiler mobil cihazları ve bilgisayarlarından Chrome testine girerek adeta filmin derinliklerine iniyordu. Şimdi ise bu Chrome testi Aralık ayında gösterime girecek olan Hobbit üçlemesinin sonuncusu Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filmine göre güncellenmiş durumda.

HTML, CSS ve Javascript ile geliştirilen interaktif Middle-Earth haritası; bölgeleri keşfetme, hikayeyi öğrenme ve karakterleri tanıma konularında kişilere oldukça eğlenceli bir yöntem sunuyordu. Yeni gelen güncelleme ile bu Chrome testi artık daha eğlenceli bir hale gelmiş durumda. Zira Hobbit: Beş Ordunun Savaşı güncellemesi ile birlikte Chrome testine kişilerin arkadaşlarıyla da oynayabileceği bir savaş oyunu da eklendi.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Chrome Testi
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Chrome Testi

WebRTC ve WebGL gibi son web teknolojilerinin kullanıldığı Chrome testinin en önemli özelliği, 3 boyutlu grafiklerin mobil cihazlarda dahi sorunsuzca görüntülenebilmesi. Yani interaktif harita web üzerinden nasıl görüntülenebiliyorsa, mobil cihazlar üzerinden de aynı şekilde görüntülenebiliyor.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinde bulunan 27 bölgeyi keşfedebileceğiniz interaktif haritaya middle-earth.thehobbit.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler