AnasayfaSosyal MedyaGoPro Kameralarına Periscope Desteği Geldi

GoPro Kameralarına Periscope Desteği Geldi

Extreme sporların vazgeçilmezi haline gelen GoPro kameraları, şimdi de popüler canlı yayın platformu Periscope desteğine kavuşmuş durumda. Bundan böyle GoPro sahipleri maceralarını anlık olarak Periscope üzerinden yayınlayabilecekler.

GoPro ile iPhone’ların eşleştirilmesinin hemen ardından, kameralar Periscope uygulamasını algılayacak ve kullanıcılara doğrudan Periscope üzerinden canlı yayın yapma imkanı sunacak. Bu esnada önceden olduğu gibi ilgili videolar sonradan izlenmek amacıyla kaydedilebilecek.

Periscope GoPro

Sörf, kayak, dağcılık vs gibi sporlar başta olmak üzere birçok alanda çekim yapmak isteyen kullanıcılara güzel bir deneyim yaşatan bu aksiyon kameraları, geçtiğimiz sene Periscope’un rakibi Meerkat için de bir entegrasyon sağlamıştı. Şimdi ise bu entegrasyonu Twitter’ın satın aldığı Periscope’a kadar genişletmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: 2015’in En İyi GoPro Videoları

Twitter ve Periscope arasında yapılan yenilikler göz önüne alındığında GoPro’nun bu hamlesini oldukça mantıklı olarak görmek mümkün. Zira geçtiğimiz günlerde Periscope yayınlarının doğrudan Twitter üzerinden gösterilebileceği duyurulmuştu. Yani artık Periscope üzerinden paylaşılan canlı yayınlar, Twitter üzerinden de izlenebilecek ve kullanıcılar bu yayınlar ile doğrudan Twitter üzerinden etkileşime geçebilecek. Bu da GoPro ile yapılan canlı yayınların sadece Periscope üzerinden değil; aynı zamanda Twitter üzerinden de izlenebilmesi anlamına geliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler