AnasayfaHaberlerGoogle'ın Yeni Güvenlik Araçları İle Hesabınızı Güvende Tutun

Google’ın Yeni Güvenlik Araçları İle Hesabınızı Güvende Tutun

Google’ın yeni duyurduğu güvenlik araçları ile Google hesabınıza erişim sağlayan cihazları yönetin, güvenliğinizi arttırın.

Mobil teknolojilerden giyilebilir cihazlara kadar teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi, kullandığımız cihaz sayısını oldukça arttırmış durumda. Ancak teknolojinin bize sağladığı kolaylıklar, bazı güvenlik problemlerini de beraberinde getirebiliyor. Bunların en sık rastlanan örnekleri ise e-posta hesaplarında karşımıza çıkıyor. Google’ın yeni duyurduğu güvenlik araçları ise kullanıcıların hesap güvenliği üzerindeki hakimiyetlerini biraz daha arttırmayı sağlıyor.

[vc_button title=”Google Contributor: İnternet Reklamcılığında Bağış Dönemi” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-contributor-internet-reklamciliginda-bagis-donemi”]

Google’ın Güvenlik Ayarları sayfasında bulunan yeni güvenlik paneli üzerinden, hesabınıza erişim sağlayabilen cihazları tek tek görebiliyorsunuz. Hesabınıza en son hangi cihazdan (bilgisayar, telefon, tablet vs.), hangi tarihte ve nereden giriş yapıldığını inceleyebildiğiniz gibi; cihazlardaki hesap erişimini de kaldırabiliyorsunuz.

Google hesabına erişen cihazlar ve etkinlikler
Google hesabına erişen cihazlar ve etkinlikler

Yeni güvenlik paneli üzerinden son 28 günlük cihaz aktivitelerini görebilirsiniz. Eğer etkinlikler arasında şüpheli bir durumla karşılaşırsanız, Google‘ın güvenlik ayarlarına doğrudan bağlanarak şifrenizi değiştirebilir, kurtarma bilgilerinizi kontrol edebilir, 2 adımlı doğrulamayı aktif edebilir ve hesap izinleri ile ilgili diğer işlemleri uygulayabilirsiniz.

Yeni güvenlik panelinin yanı sıra Google bir de yeni Güvenlik Sihirbazı‘nı duyurdu. Bu yardımcı araç sayesinde adım adım Google hesabınızdaki aktiviteleri (IP adresi, tarih, tarayıcı ve diğer lokasyon bilgileri), kurtarma telefonu ve kurtarma e-postası gibi diğer güvenlik seçeneklerini ve hesap izinlerini kontrol ederek hesabınızın güvenliğini birkaç dakika içinde sağlayabilirsiniz.

Google Güvenlik Sihirbazı
Google Güvenlik Sihirbazı

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler