AnasayfaHaberlerGoogle Yeni Sürümünde Chrome Hızını Arttıracak

Google Yeni Sürümünde Chrome Hızını Arttıracak

Chrome tarayıcısındaki hız problemlerine karşı yeni bir çözüm geliştiren Google, yeni sürümle birlikte Chrome’un daha hızlı olacağını duyurdu.

Özellikle son zamanlarda birçok kişinin hızından şikayet ettiği Chrome tarayıcısı, bu probleminden büyük oranda kurtulacak gibi görünüyor. Zira Google’ın yaptığı yeni açıklamaya göre, Chrome’un yeni sürümüyle birlikte sayfa yüklenme süresi oldukça azaltılmış olacak.

Yapılan açıklamada Chrome için geliştirilen yeni Script Streaming ve Code Caching tekniklerinin detaylarından bahseden Google, bu tekniklerin özellikle mobil cihazlarda sayfa yüklenme süresini ciddi oranda düşüreceğini vurguladı.

Script Streaming tekniği

Script Streaming tekniği, Javascript dosyalarının çözümlenmesi konusunda optimizasyon sağlayacak. Daha önceki versiyonlarında Chrome, bir scriptin tamamını çözümleme yapmadan önce indirirken; yeni sürümlerde bu çözümleme işlemi işlem eşzamansız olarak yapılacak. Yani indirme işleminden ardından milisayineler içinde çözümleme işlemi tamamlanmış olacak. Bu da sayfa yüklenme hızlarında %10‘luk bir artış sağlamış olacak.

Script Streaming
Script Streaming

Code Caching tekniği

Code Caching tekniği ise özellikle tekrar edilen ziyaretlerde sayfa yüklenme süresini düşürmeyi sağlayacak. Daha önceden Javascript dosyalarını her ziyarette derlenirken; yeni teknik ile birlikte derlenen bu kodlar hafızada tutulacak; dolayısıyla sayfa yüklenme süresi düşmüş olacak. Yapılan testler sonucu bu tekniğin uygulanmasıyla birlikte sayfalar yaklaşık olarak 10 kat daha hızlı yüklenmiş olacak.

[vc_button title=”Yeni Sekme Sayfanızı Güzelleştiren 10 Chrome Uzantısı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/yeni-sekme-sayfasi-chrome-uzantilari”]

Sonuç olarak Chrome’un yeni sürümleriyle birlikte uygulanacak olan bu iki teknik, internet sayfalarının daha hızlı yükleyerek, Chrome’un hız problemine bir parça çözüm getirmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler