AnasayfaTasarımİşte Google'ın Düşündüğü Diğer Logo Alternatifleri...

İşte Google’ın Düşündüğü Diğer Logo Alternatifleri…

İnternet devi Google’ın yeni logosu gündeme bomba gibi düştü. Peki Google’ın logo tasarım sürecinde düşündüğü diğer alternatif logolar nelerdi?

1 Eylül 2015 itibariyle kendine yeni bir tasarım standardı belirleyen Google, yeni Google logosunu kullanıma sunarak ilgileri üzerine çekti. Peki internet devinin yeni logosunu seçmeden önce düşündüğü diğer logo seçenekleri nelerdi?

Google’ın Product Sans adını verdiği yazı fontunu kullanarak oluşturduğu yeni logoda, renkler aynı kalsa da harflerde göze çarpan hayli değişiklikler var. Ancak diğer logo çalışmalarına baktığımızda aynı tonlarda farklı onlarca alternatif olduğunu görüyoruz.

Alternatif Google logoları için Google Design üzerinden yapılan açıklamaya göre, tasarım sürecinde Creative Lab biriminden Material Design ekibine kadar şirketin birçok birimi etken olmuş. Oraya çıkartılan alternatif logo çalışmaları ise aşağıdaki fotoğraftan görülebiliyor:

Google'ın üzerinde durduğu diğer logo alternatifleri
Google’ın üzerinde durduğu diğer logo alternatifleri

Yeni logosunu çok ince detayları hesaba katarak tasarlayan Google, sadece logoda değil Google servislerinde kullandığı diğer tasarım elementlerinde de aynı tasarım standardını uygulamış durumda. Örneğin ses komutları arayüzünde bu tasarımı görmek mümkün:

Oldukça konuşulan yeni Google logosu yavaş yavaş tüm Google servislerine entegre edilmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler