AnasayfaHaberlerGoogle ve Yandex'ten Yılbaşı İçin Özel Doodle

Google ve Yandex’ten Yılbaşı İçin Özel Doodle

2013’ün son gününe girmişken Google ve Yandex de 2013 yılının son doodle’larını yılbaşı için hazırladılar.

Bugün 31 Aralık 2013, yani 2013 yılının son günü. Herkes yeni yıl kutlamalarına başlamışken Google  ve Yandex de bunu es geçmeyerek 2013 yılının son doodle’larını yılbaşına özel hazırladılar.

Google’ın hazırladığı yılbaşı doodle’ına baktığımızda dans eden 2, 0, 1 ve 3 rakamları olduğunu görüyoruz. Sağ taraftaki 4 rakamı ise yeni yılı heyecanla bekliyor. Disko topu, hoparlör vs gibi süslemelerle hazırlanan hareketli doodle oldukça hoş ve nostaljik gözüküyor.

2013 yılbaşı doodle google
2013 yılbaşı doodle google

Google’ın yanı sıra bir diğer popüler arama motoru Yandex de yeni yıl için bir doodle hazırlamış durumda. Yandex Türkiye‘nin yılbaşı için hazırladığı doodle’a baktığımızda ise Google’dan daha nostaljik olduğunu söyleyebiliriz. Zira Yandex’in hazırladığı doodle Türkiye profiline daha uygun gözüküyor. Tombala kartınının üstünde yazan Y, A, N, D, E, X  harfleri ve “Bol şans!” yazısı ile Yandex’in Google’a göre Türkiye’ye daha uygun bir doodle oluşturduğunu söyleyebiliriz.

2013 yılbaşı doodle yandex
2013 yılbaşı doodle yandex

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler