AnasayfaSosyal MedyaGoogle Twitter'ı Satın Alabilir!

Google Twitter’ı Satın Alabilir!

Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Google ve Salesforce, Twitter’ı satın alma planları yapıyor!

Popüler mikroblog servisi Twitter‘ın, özellikle son aylarda yaşadığı sıkıntılı günler yeni bir satın alma ile sonuçlanabilir. Söylentilere göre Twitter’a talip olan firmaların başında Google ve Saleforce geliyor.

CNBC’nin haberine göre Google, Saleforce ve diğer bazı teknoloji firmaları, Twitter’ı satın alma planları yapıyor. Twitter’a yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre bu şirketler Twitter ile ilgilendiklerini şirkete bildirmiş durumda. Ancak söylentilere göre henüz resmi olarak yapılan herhangi bir teklif söz konusu değil.

Google‘ın sosyal medya sektöründeki çabaların boşa çıkması da bu bağlamda Twitter’ı satın alma noktasındaki ihtimalleri biraz daha kuvvetlendiriyor. Ancak Twitter ile ilgilenen tek büyük firmanın Google olmadığını da belirtmekte fayda var. Zira Salesforce, Verizon ve Microsoft gibi diğer teknoloji devlerinin de Twitter ile ilgilenen firmalar arasında yer aldığı belirtiliyor.

Amaç: “Güçlü bir medya kaynağına sahip olmak”

Satın almayı düşünen firmaların, kullanıcı verilerinden ziyade Twitter’ın medya sektöründeki konumu ve gücü dolayısıyla satın almak istedikleri de belirtiliyor. Dolayısıyla satın alma işlemi gerçekleşirse, satın alan firma bir sosyal ağa sahip olmaktan ziyade güçlü bir medya kaynağını da elinde bulundurmuş olacak.

Salesforce ise ortaya çıkan bu söylentileri yalanlamış durumda. Ancak Salesforce’da Chief Digital Evangelist olarak görevini sürdüren Vala Afshar, paylaştığı bir tweette “Neden Twitter?” metniyle birlikte Twitter’ın artı yönlerini sıraladı. Bu da Salesforce’un gerçekten Twitter ile ilgilendiğinin bir göstergesi olarak yorumlansa da, gelen yorumlar üzerine Afshar bu tweetini sadece Twitter’ı sevdiği için attığını da vurgulamış durumda.

Söylentilerin ortaya çıktığı andan itibaren Twitter hisselerinin %20 oranında artış göstermesi de dikkat çeken bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor.

Zorlu bir süreçten geçen Twitter gerçekten satılacak mı, yoksa güçlü bir şekilde ayağa kalmak için yeni hamleler mi yapılacak, önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKCNBC

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler