AnasayfaİnternetGoogle'dan Seyahat Uygulaması: Google Trips

Google’dan Seyahat Uygulaması: Google Trips

Google, seyahat etmeyi sevenler için geliştirdiği kişiselleştirilmiş Google Trips uygulamasını kullanıma sundu.

Google yepyeni bir mobil uygulama ile daha karşımıza çıkıyor. “Google Trips” ismiyle kullanıma sunulan yeni uygulama ile kullanıcılar artık seyahatlerini kişiselleştirilmiş olarak kolay bir şekilde organize edebiliyor.

An itibariyle Android ve iOS platformlar için ücretsiz olarak kullanıma sunulan Google Trips; uçak biletlerini, otel rezervasyonlarını, restoranları, gezilecek yerleri ve daha fazlasını tek çatı altında kullanıcılara sunuyor.

Seyahat esnasında internet erişimi olmayanları da düşünen Google, Google Trips’i internet bağlantısı olmadan da kullanma imkanı sunuyor. Bunun için tek yapmanız gereken evden çıkmadan önce ilgili haritaları, rotaları ve lazım olacak olan diğer verileri indirmek.

Google Trips

Google Trips uygulamasını kullanabilmek için (cihazınıza yükledikten sonra) önce bir e-posta hesabı girmeniz gerekiyor. Google uygulamayı otel rezervasyonları veya uçak biletlerini doğrudan Gmail ile ilişkilendirdiği için bu e-postaları aldığınız bir e-posta adresini girmeniz tavsiye ediliyor. Ardından geçmiş seyahatlerinize ait bilgileri ana ekranda otomatik olarak görmeye başlıyorsunuz. (Dilerseniz ayarlardan Gmail entegrasyonunu kaldırabilirsiniz)

Seyahat etmeyi planladığınız yerleri arayıp bulabilir, bu yerlere ait detaylı seyahat rehberlerine ulaşabilirsiniz. Uygulama üzerinden rezervasyonlar, yapılacak şeyler, günlük planlar, yeme & içme mekanları, gezilecek yerler ve bilmeniz gereken diğer bilgileri tek çatı altında görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca buradan da alt kategorilere de inerek daha detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün. Örneğin İstanbul’da yapılacak şeyler kısmında baktığınızda kişiselleştirilmiş olarak size özel sonuçlara ya da canlı müzik, gece kulüpleri, selfie çekilecek yerler, parklar gibi ana etiketler altında çıkan sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Google Trips

Google Trips’in internet bağlantısı olmadan da kullanılabildiğinden bahsetmiştik. Ancak internet bağlantınız olursa, uygulamadan daha fazla faydalanabileceğinizi de söylemek gerekiyor. Öyle ki internetiniz olduğu sürece gerçek-zamanlı bilgilere erişim sağlayabiliyorsunuz. Örneğin mekanların o an açık olup olmadığını görebiliyor; gündüz / gece saatlerine göre sunulan aktivitelere veya hava şartlarına göre açık alanda veya kapalı alandaki aktivitelere yönlendirilebiliyorsunuz.

Kişiselleştirilmiş seyahat rehberi olarak tanımlayabileceğimiz Google Trips uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Google Trips: Google Play | App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler