AnasayfaHaberlerGoogle Havacılık Şirketi Titan Aerospace'i Satın Aldı

Google Havacılık Şirketi Titan Aerospace’i Satın Aldı

Google, insansız hava araçları ve güneş enerjili sistemleri ile tanınan Titan Aerospace şirketini satın aldı.

Google, özellikle son zamanlarda satın aldığı birçok şirketin yanına bir yenisi daha ekledi: Titan Aerospace. Özellikle güneş enerjili insansız hava araçları ile tanınan şirket, daha önce de Facebook’un satın almak istemesi ile gündeme gelmişti. Ancak Facebook Titan Aerospace yerine Ascenta şirketini satın almıştı.

Çok yüksek rakımlarda güneş enerjisi ile çalışabilen insansız hava araçları üreten Titan Aerospace şirketini satın almakla Google’ın hedefinde neler olabilir sorusu ile ilgili Wall Street Journal‘a açıklama yapan Google, şirket ile birlikte, balonlarla internet dağıtma projesi olan Project Loon‘daki genel bağlantı sorunlarını çözeceklerini belirtti. Ayrıca şirkete ait hava araçları, Google Maps gibi Google ürünleri için fotoğraf çekiminde fayda sağlayacak.

Google - Titan Aerospace
Google – Titan Aerospace

Google’ın Titan Aerospace şirketini ne kadar fiyata satın aldığı henüz bilinmiyor. Facebook ise bu şirket için 60 milyon dolarlık satın alma teklifinde bulunmuştu, ancak daha sonra Ascenta şirketini satın almıştı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler