AnasayfaİnternetGoogle Street View İle Avrupa'nın Zirvesi Mont Blanc'a Tırmanın

Google Street View İle Avrupa’nın Zirvesi Mont Blanc’a Tırmanın

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene dikey sokak görünümü özelliğini duyuran Google, bu deneyimi ilk kez 360 derecelik görüntüler ile ABD’deki Yosemite Ulusal Parkı’nda yer alan ve 900 metre yüksekliğe sahip El Capitan’a taşımıştı. Sokak Görünümü servisi ile dünyanın en ulaşılması güç yerlerini bile oturduğumuz yerden keşfetme imkanı sunan Google, şimdi de gözünü Avrupa’nın en yüksek zirvesine, Mont Blanc’e dikmiş durumda.

Fransa ve İtalya arasında bulunan Mont Blanc, 4.792 km yüksekliği ve granitlerden oluşan yapısıyla Avrupa’nın en görkemli ve en yüksek dağlarından biri olma özelliği taşıyor. Google ise bu görkemli zirveyi, çeşitli fotoğrafçılar, kayakçılar, dağcılar, tırmanıcılar ve koşucular ile işbirliği sağlayarak Sokak Görünümü kapsamına alıyor.

Google Street View Mont Blanc

Birbirinden farklı 360 derecelik görüntülerin yer aldığı Mont Blanc kütüphanesinde, farklı kişiler tarafından farklı hava şartlarında çekilen görüntüler ile bu görkemli dağı keşfetmek mümkün hale geliyor.

Google tarafından özel olarak hazırlanan sayfada Mont Blanc hakkında daha fazla bilgi almak için buraya; doğrudan 360 derecelik fotoğrafların yer aldığı kütüphaneye ulaşmak isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak hazırlanan videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler