AnasayfaHaberlerGoogle Stars "Bookmark Manager" Adı İle Kullanıma Sunuldu

Google Stars “Bookmark Manager” Adı İle Kullanıma Sunuldu

Birçok kez ekran görüntüleri ve özellikleri sızdırılan Google’ın yeni yer imi yöneticisi Google Stars’ı (Bookmark Manager) artık kullanabilirsiniz.

İlk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında gün yüzüne çıkan ve bir süre geliştirme aşamasında olan Google Stars, yer imi (bookmark) kullanan kişiler tarafından oldukça ilgi görmüştü. Standart yer imi eklentilerinin dışında farklı bir arayüz ve işlevselliğe sahip olan Google Stars şimdi de Chrome Web Mağazı’nda Bookmark Manager ismi ile yerini aldı.

Modern bir arayüze sahip olan yeni Chrome eklentisi Bookmark Manager, yer imi olarak işaretlediğiniz internet sayfalarının önizlemesini gösterip görselleri ile birlikte otomatik olarak kaydediyor.

Google Stars (Bookmark Manager) - yer imi kaydetme
Google Stars (Bookmark Manager) – yer imi kaydetme

Bookmark Manager ana ekranında ise yer imine eklediğiniz sayfaları standart Google kartları şeklinde görüntüleyebiliyor; ayrıca eklediğiniz sayfalar ile ilgili görsel, başlık, açıklama, silme vs gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sol tarafta yer alan menüden yer imi klasörlerinizi yönetebiliyorsunuz.

Bookmark Manager’in bir diğer özelliği ise otomatik klasöre ekleme özelliği. Bu özellik ile eklenti, eklediğiniz internet sayfalarını domain veya başlıklarına göre otomatik olarak kategorize edip bunları kendi oluşturduğu klasörlere ekliyor.

Google Stars (Bookmark Manager) - yeri imi yöneticisi
Google Stars (Bookmark Manager) – yeri imi yöneticisi

Son olarak eklentinin sahip olduğu özellikler arasında bir de paylaşım özelliği olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre yer imi klasörlerinizi başkalarıyla paylaşabiliyorsunuz. Ancak paylaş butonu şu anda pasif halde bulunuyor. Bu özelliğin ne zaman aktif edilip kullanılabileceği ise henüz belli değil.

Chrome üzerinden kullanabileceğiniz Bookmark Manager (Google Stars) eklentisini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler