AnasayfaSosyal MedyaGoogle'dan Küçük Gruplar İçin Yeni Sosyal Platform: Spaces

Google’dan Küçük Gruplar İçin Yeni Sosyal Platform: Spaces

Sosyal ağ konusunda istediğini bir türlü elde edemeyen Google, yeni atılımlar ile şansını denemeye devam ediyor. Küçük gruplar için yeni kullanıma sunduğu Google Spaces de bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

An itibariyle iOS, Android ve web üzerinden kullanılabilen Spaces platformunu, belirli ilgi alanlarına göre oluşturulan küçük çaplı grupların birbirleri arasında paylaşım yapabilmelerini sağlayan ortak bir sosyal alan olarak adlandırmak mümkün.

Google Spaces

Spaces’in de kaderi Google+ gibi olur mu bilinmez. Ancak Spaces’in sahip olduğu bazı özellikler, kişilere grup içerisinde yapacağı paylaşımlar konusunda oldukça fayda sağlıyor diyebiliriz. Öyle ki Spaces’de yerleşik olarak entegre edilen Google arama, YouTube ve Chrome servisleri sayesinde, platformdan ayrılmadan görsellere, videolara ve diğer içeriklere kolayca erişim sağlanabiliyor.

Kullanıcılar ayrıca platform üzerinden basit bir arama yaparak daha önce grup içerisinde yapılan paylaşımlara (videolara, görsellere, makalelere, yorumlara vs) da kolayca ulaşabiliyor.

Google Spaces

Google Spaces’i kullanmak için yapmanız gereken ise; önce kendi ilgi alanınıza göre bir grup oluşturmak, ardından ise bu gruba dahil olmasını istediğiniz kişileri gruba davet etmek. Davet seçenekleri arasında ise şu anda bağlantı, e-posta ve Facebook bulunuyor.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Spaces’i denemeye başlayabilirsiniz:

Google Spaces: Android | iOS | Web

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler