AnasayfaHaberlerGoogle'ın Project Ara Prototipine Yakından Bakın (GALERİ)

Google’ın Project Ara Prototipine Yakından Bakın (GALERİ)

Google’ın yakın zaman içinde pilot bölgelerde kullanıma sunacağı modüler akıllı telefon projesi Project Ara’nın son prototiplerini yakından inceleyin.

Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı modüler akıllı telefon projesi Project Ara piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Project Ara Geliştirici Günleri’nde yapılan açıklamada Project Ara’nın ilk olarak, pilot bölge seçilen Porto Riko‘da kullanıma sunulacağı belirtildi.

Açıklamada, Project Ara’nın ABD ve diğer ülkelerde piyasaya sürülmesi için henüz çok erken olduğu belirtilerek, projenin henüz başlangıç aşamasında olduğu ve çalışmalara devam edileceği vurgulandı. Porto Riko’nun pilot bölge olarak seçilmesinin sebebi ise buradaki kullanıcıların %77‘sinin internete mobil cihazlar üzerinden bağlanması ve birçok GSM hattının bu bölgede kullanılabiliyor olması olarak belirtiliyor.

Project Ara Spiral 2
Project Ara Spiral 2

Her bir parçasının ayrı ayrı değiştirilebildiği Project Ara’nın son prototipi olan Spiral 2 cihazları için bir de donanım ve uygulama mağazası bulunuyor. Kullanıcılar bu mağaza üzerinden cihaza ait parçaları ayrı ayrı satın alabilecek ve kolay bir şekilde cihazlarına entegre edebilecekler.

Project Ara prototipine ait son fotoğraflar da paylaşılmış durumda. Fotoğrafları (ve tanıtım videosunu) aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Project Ara için hazırlanan tanıtım videosunu da aşağıdan inceleyebilirsiniz.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler