AnasayfaTeknolojiGoogle Now'a 70 Yeni Kart Daha Eklendi

Google Now’a 70 Yeni Kart Daha Eklendi

Google, akıllı asistanı Google Now için anlaşma sağladığı partnerlerin sayısını arttırarak, sisteme 70 yeni kartı daha dahil etti.

Google’ın akıllı kişisel asistanı Google Now bünyesinde barındırdığı kart sayısını arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayında sisteme 40 yeni 3. parti uygulama desteği eklendiğini duyuran Google, sisteme eklediği 70 yeni kartı daha kullanıma sunduğunu açıkladı. Böylece Google Now kartları için anlaşma sağlanan partner sayısı 110’a yükseldi.

Google Now (Asistan) Komutları Nelerdir? (TAM LİSTE)

Google’ın anlaşma sağladığı uygulamalar arasında; Spotify, YouTube, Zipcar, OpenTable, Jawbone, ABC News, RunKeeper ve daha nicesi bulunuyor. Bundan böyle bu uygulamaya ait çeşitli güncellemeler de kişiselleştirilmiş olarak Google Now kartları altında kullanıcılara sunulacak.

Örneğin Google Now artık Spotify, TuneIn veya YouTube kapsamında kullanıcıların hoşuna gidebilecek oynatma listeleri (playlist) veya çeşitli radyo istasyonları önerebilecek. Ya da bir deprem olduğunda ABC News, Circa veya Feedly gibi uygulamalar üzerinden son dakika haberlerini gösterecek.

Google Now Spotify playlist
Google Now Spotify playlist

Bunların dışında partnerlik sağlanan uygulamalar kapsamında çeşitli kombinasyonlar sonucu kişiselleştirilmiş içerikler de kullanıcılara önerilmiş olacak.

Yeni kartları kullanabilmek için Google uygulamasını güncellemek gerekiyor. Güncellemenin ardından ise yeni eklenen bu kartlar kullanıcıların alışkanlıkları da göz önünde bulundurularak zaman içerisinde kullanıma sunulmuş olacak.

Her geçen gün bünyesine yeni özellikler katan ve kullanıcıya gerçek bir kişisel asistan deneyimi yaşatan Google Now’ın, önümüzdeki günlerde de daha fazla uygulama desteğine sahip olması bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler