AnasayfaHaberlerGoogle Now Artık Akaryakıt İstasyonlarını da Gösterecek

Google Now Artık Akaryakıt İstasyonlarını da Gösterecek

Google’ın kişisel asistanı Google Now, kullanıcılara artık yakınlarındaki akaryakıt istasyonlarını da gösterecek.

Google’ın akıllı kişisel asistanı Google Now‘a bir yenilik daha geldi. Kişiselleştirilmiş kartlar ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Google Now (Google Asistan) artık kullanıcıların rota ve hız bilgilerine göre yol üzerindeki akaryakıt istasyonlarını da kartlar üzerinde gösterecek.

Google daha önce de bu istasyonları harita üzerinden kullanıcıya gösteriyor olsa da; Google Now ile bu özelliğini daha fazla kişisel hale getirmiş durumda. Zira Google, kullanıcı aracındayken hızını ve alışkanlıklarını saptayarak rota üzerindeki en uygun akaryakıt istasyonlarını kullanıcıya sunuyor.

Google Now akaryakıt istasyonları
Google Now akaryakıt istasyonları

Google’ın kişisel asistanına getirdiği bu yeni özellik, Google Card’ın resmi sayfasında henüz yer almıyor. Ancak Kevin McLaughlin adlı kullanıcının Google+ üzerinde paylaştığı yukarıdaki ekran görüntüsü, bu yeni özelliğin yakın zamanda Google Now kartları listesinde de yer alacağını gösteriyor.

[vc_button title=”Google Now (Asistan) Komutları Nelerdir? (TAM LİSTE)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-now-komutlari-nelerdir-tam-liste”]

Kullanıcılar bu yeni özellik sayesinde, herhangi özel bir ayarlamaya ihtiyaç duymadan; sadece Google’ın kullanıcı alışkanlıkları ve o anki durumunu ele alarak bir tahmin yürütmesi sonucu otomatik olarak en uygun akaryakıt istasyonlarını öğrenmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler