AnasayfaİnternetGoogle Maps'e Taksi Bilgileri De Ekleniyor!

Google Maps’e Taksi Bilgileri De Ekleniyor!

İlk olarak 2014 yılında Uber entegrasyonunu duyuran Google Maps, şimdi de diğer standart taksi servisleri için rota, varış süresi ve fiyat gibi bilgileri de eklemeye başlıyor.

Yeni gelen özelliğe göre uluslararası hizmet veren Uber’in dışında, ülke-içi hizmet veren 99Taxis (Brezilya), Ola Cabs (Hindistan), Hailo (İngiltere ve İspanya), Mytaxi (Almanya ve İspanya) ve Gett (İngiltere) gibi diğer yerel taksi ulaşım hizmetleri de artık Google Maps’te yer alacak.

Yeni özelliği kullanabilmek için yukarıdaki ülkelerde bulunmak ve ilgili taksi hizmetine ait uygulamayı yüklemiş olmak gerekiyor. Ardından Google Maps istenilen konuma ulaşmak için bu bilgileri de platforma dahil ediyor ve taksi servisiyle alakalı rota, varış süresi ve fiyat gibi bilgileri de kullanıcıya sunuyor.

Google Maps taksi servisleri

Google Maps’e eklenen yeni özellikler bununla da sınırlı değil. Daha önceden servise dahil edilen Uber entegrasyonu artık daha kapsamlı bir şekilde kullanıcıları bilgilendiriyor. Yani Uber seçenekleri arasında bulunan UberX, UberXL ve UberBlack için ayrı ayrı fiyatlandırma ve tahmini varış bilgileri gösteriliyor.

Google Street View İle Avrupa’nın Zirvesi Mont Blanc’a Tırmanın

Google’ın sunduğu bu yenilik, aslında önümüzdeki günlerde ulaşım sektöründe de ne denli söz sahibi olacağının sinyallerini veriyor. Öyle ki bir kullanıcı bir noktaya ulaşırken Google Maps üzerinden yürüme, otomobil, toplu taşıma, tren, uçak gibi seçenekler ile bilgilere ulaşabiliyor. Yeni eklenen taksi servisleriyle de artık daha fazla seçeneğe sahip olmuş oluyor.

Yeni özellik önümüzdeki birkaç gün içinde Android kullanıcılarına gelmiş olacak. iOS kullanıcılarının ise kısa bir süre daha beklemeleri gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler