AnasayfaHaberlerGoogle Maps İle CERN Laboratuvarlarını Gezin

Google Maps İle CERN Laboratuvarlarını Gezin

Dünyanın en büyük parçaçık fiziği laboratuvarı olan ve deneyleriyle bütün dünyanın ilgisini çeken CERN laboratuvarlarını Google Maps ile üç boyutlu olarak gezmeye ne dersiniz?

Google, İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan ve dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarı olma özelliğini taşıyan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi – CERN laboratuvarlarını da fotoğraflayarak Google Maps Sokak Görünümü’ne (Street View’e) eklenen mekanlara dahil etti.

2011 yılında fotoğraf çekimlerine başlayan Google, nihayet düzenlemeleri bitirdi ve merak edenler için 3 boyutlu olarak CERN’i gezebilme imkanı verdi.

Büyük Hadron Çarpıcısı‘nın ev sahipliği yaptığı CERN laboratuvarlarını kolay bir şekilde gezilebilmesini sağlayan Google, aynı zamanda gezerken bazı deneyler hakkında bilgiler de veriyor.

Laboratuvarlarından, kontrol merkezlerine; deneylerden yeraltı tünellerine kadar hemen hemen bütün detaylarını görebileceğiniz bu gezideki bazı örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

Haritanın tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Buna da bir göz atın >> Google Maps İle Galapagos Adalarını Gezin

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler