AnasayfaHaberlerGoogle Maps Artık Mağazaların Kapandığını da Bildirecek

Google Maps Artık Mağazaların Kapandığını da Bildirecek

Google Maps’e gelen yeni özellik sayesinde, herhangi bir mağazaya giderken mağazanın kapanış saatinin geçtiği ile ilgili bildirim alabileceksiniz.

Google Maps (Google Haritalar), artık kullanıcılarını mağaza kapanış saatleriyle ilgili de bildirmeye başlayacak. Örneğin A noktasından B noktasına (bir mağazaya) yol tarifi aldığınızda ve varış zamanınız B noktasındaki mağazanın kapalı olduğu saatlere denk geliyorsa, artık Google Maps bunu öncesinden size bildirecek.

Kullanıcılar varmak istedikleri mağazanın adres bilgilerini Google Maps’e girdiğinde, Google sizin o mağazaya varış sürenizi hesaplayarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Eğer Google sizin o mağazaya yetişemeyeceğinizi düşünüyorsa, o anda size bununla ilgili bir uyarıda bulunuyor.

Google Maps mağaza kapanış saatleriYukarıdaki görüldüğü üzere, ilgili uyarı ekranın ortasında beliriyor. Ekranda ilgili mağazanın açılış ve kapanış saatleri ve kullanıcının o anda o mağazaya tahmini varış süresi yazıyor. Kullanıcı bu ekran üzerinden uyarıyı iptal edebildiği gibi, uygulamanın navigasyona devam etmesini de sağlayabiliyor.

Google Maps’in yeni güncellemesi herkesin kullanımına sunulmuş olsa da bazı bölgelerde sağlıklı olarak çalışmayabileceğini de belirtmek gerekiyor. Yeni güncellemeyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bunlara da göz atabilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler