AnasayfaHaberlerGoogle I/O'da Bir Türk Girişimi: Gram Games

Google I/O’da Bir Türk Girişimi: Gram Games

Google’ın bu sene düzenlediği geliştirici konferansı Google I/O 2015’te, ilk kez bir Türk girişimi yayınlandı: Gram Games.

Google’ın her yıl geliştiricilere yönelik düzenlediği, stratejilerini ve yeniliklerini tanıttığı Google I/O 2015 etkinliğinde bu sene ilk kez Türkiye’den bir girişim yer aldı. iOS ve Android platformalar için çeşitli tarzlarda, başarılı mobil oyunlar üreten Gram Games, Google I/O etkinliğinde canlı yayında tanıtılan ilk Türk girişimi oldu.

Geliştiriciler tarafından oldukça ilgi gören Google I/O 2015 etkinliğinde, AdMob Ürün Yönetimi Yardımcı Başkanı Jonathan Alferness’in AdMob’un yeniliklerinden bahsettiği sunumunda; Gram Games’in başarı hikayesi anlatıldı, ekip tanıtıldı ve AdMob ile birlikte üzerinde çalıştıkları 1010! oyununun verilerine yer verildi.

2014’ün sonlarında mobil reklam platformu AdMob’u kullanarak, oyun ekranında banner reklam ve bölümler arasında reklam göstermeye başlayan 1010! ile birlikte günlük 5000 dolar gelire ulaşan Gram Games, bu sayede gelirini 7 kat arttırarak, çalışan sayısını 20’ye yükseltti ve yeni ofislerine taşındı.

Gram Games Google I/O 2015

Bu gelişmeyle birlikte yeni bir başarıya daha imza atan Gram Games’in ve oyunları 1010!’in anlatıldığı oturumu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gram Games hakkında

Gram Games, yüksek kaliteli mobil oyunlar üretmek amacıyla 2013 yılında, İstanbul’da kurulmuş butik bir oyun şirketidir. Küçük, tutkulu ve mobil oyun odağındaki girişim ekibiyle portföyüne midcore savaş oyunu Railroad Gangs, puzzle oyunu 1010! ve kart oyunu Gran Tower gibi oyunları ekleyen Gram Games, casual ve midcore oyun alanında hızlı ve kaliteli ürün üretimiyle dikkat çekmektedir.

1010!: Google Play | App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler