AnasayfaİnternetGoogle Inbox Kapatılıyor!

Google Inbox Kapatılıyor!

Kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan e-posta servisi Google Inbox kullanıma kapatılıyor!

İlk olarak 2014’te davetiye ile sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan (yoğun talep dolayısıyla davetiyeler satışa bile çıkarılmıştı), 2015’te ise herkesin kullanımına açılan Google’ın Gmail tabanlı akıllı e-posta servisi Google Inbox, kullanıcılarına veda ediyor.

“Sizin için çalışan gelen kutusu” sloganıyla kullanıma sunulan ve “Inbox by Gmail” adıyla da bilinen Google Inbox, kişiselleştirilmiş özellikleriyle birçok kişinin beğenisini kazanmıştı. İleti grupları, önemli e-postaların vurgulanması, diğer uygulamalar ile eşzamanlı çalışması, hatırlatıcılar, erteleme işlevi gibi birçok özelliğinin yanı sıra kişiselleştirilmiş bir e-posta deneyimi sunan Google Inbox, adeta kişisel bir planlama aracı olarak da kullanılabiliyordu. Ancak tüm bu özellikleriyle beğeni toplayan Inbox servisinin yakında kullanıma kapatılacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada aradan geçen 4 yılın ardından Inbox sayesinde birçok konuda tecrübe edindiklerini açıklayan Google, 2019’un Mart ayında Inbox’ın kapatılacağını; popüler e-posta servisinin bazı sevilen özelliklerini de Gmail’e entegre ettiklerini belirtti. Bundan sonra Gmail’e odaklanacaklarını söyleyen Google, Inbox’tan Gmail’e geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için de bir rehber hazırladıklarını duyurdu.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler e-posta servisinin kapatılması birçok kişiyi üzerken, Gmail’e entegre edilen ve edilecek olan özelliklerin Inbox kullanıcılarını ne derece tatmin edeceği ise merak konusu. Özellikle sahip olduğu sade arayüz tasarımı ile Inbox’ın özlenecek bir servis olacağını söylemek mümkün.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler