AnasayfaSosyal MedyaGoogle ile Twitter, Arama Sonuçlarında İşbirliğine mi Gidiyor?

Google ile Twitter, Arama Sonuçlarında İşbirliğine mi Gidiyor?

Söylentilere göre Google ve Twitter, arama sonuçlarında tweetleri gösterme konusunda anlaşma sağlayacak.

Google ile Twitter yakın zaman içinde tweetlerin arama sonuçları gösterilmesi konusunda bir işbirliği sağlayabilir. Henüz resmi kaynaklardan gelen bir açıklama olmasa da Bloomberg’in haberine göre anlaşma çok yakın zamanda uygulama koyulacak.

Daha önce 2009 yılında da sağlanan aynı anlaşma, 2011 yılında bozulmuş ve artık tweetlerin arama sonuçlarında gösterilmemesi kararı alınmıştı. Ancak yapılan habere göre bu anlaşma şimdi yeniden gün yüzüne çıkacak. Buna göre günde atılan ortalama yarım milyar tweet, gerçek-zamanlı olarak arama sonuçlarında yer alacak.

Twitter Google arama sonuçları
Twitter Google arama sonuçları

Her iki taraf da fayda sağlayacak

Söylentilerin doğru çıkması halinde, hem Google hem de Twitter bu anlaşmadan karlı çıkacak. Yeni çıkış yolları arayan Twitter arama hacmini genişleterek büyüme grafiğini arttırırken; Google da pazardaki payını arttırmış olacak.

Ancak bu açıklamaların resmi kaynaklardan yapılmadığını tekrar etmekte fayda var. Söylentiler karşılığını bulursa, yapılacak olan işbirliğinin bu ekosisteme nasıl etki edeceğini hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKBloomberg

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler