AnasayfaHaberlerGoogle Haritalar'a Yemek Fotoğrafları Özelliği Geliyor

Google Haritalar’a Yemek Fotoğrafları Özelliği Geliyor

Google, harita servisi üzerinden kullanıcıların yemek fotoğraflarını yükleyebilecekleri yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Özellikle mobil teknolojinin gelişimiyle birlikte fotoğrafçılığın boyut değiştirdiğine hepimiz şahit oluyoruz. Yemek fotoğrafçılığı (foodography) da bunlardan sadece biri. Google ise kullanıcılar tarafından sevilen bu akımı bir özellik olarak Google Maps servisine entegre etmeyi amaçlıyor.

Ayrıca bkz: Google Maps Artık Mağazaların Kapandığını da Bildirecek

Android Police tarafından yapılan habere göre Google, kullanıcıların çektikleri yemek fotoğraflarını Google Maps üzerindeki belirli mekanlara eklemek için çalışmalar yapıyor.

Google Maps yemek fotoğrafları

Google Maps’e gelen bu yeni özellikten ilk olarak sadece Yerel Rehberler‘de en az 3. seviyeye ulaşmış Android kullanıcıları faydalanabilecek. Bu da kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için 50’den fazla inceleme yapmış olması anlamına geliyor.

3. ve daha fazla seviyeye sahip yerel rehberler, örneğin ünlü restoran ile ilişkili bir yemek fotoğrafı çektiğinde bir bildirim alacak. Bu bildirimde ise çekilen fotoğrafın Google Maps üzerinden ilgili mekan bilgisine eklenmesi önerilecek.

Google Maps yemek fotoğrafları bildirimleri

Bu yeni özellik ile birlikte Google, mekanlar için zengin içerik oluşturmanın yanı sıra; bir akım haline gelen yemek fotoğrafçılığını haritalar ile entegre ederek diğer kullanıcıların da bu fotoğrafları görmesini ve bu akımın sürekli canlı kalmasını sağlamış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler