AnasayfaİnternetGoogle Etkinliğim (My Activity) İle Web Eylemlerinizi Takip Edin

Google Etkinliğim (My Activity) İle Web Eylemlerinizi Takip Edin

Google, kullanıcıların web ve mobil üzerindeki hareketlerini inceleyebilmelerini sağlayan Google Etkinliğim (Google My Activity) sayfasını kullanıma sundu.

Hatırlarsanız geçtiğimiz sene içerisinde Google “Hesabım” ve “Hakkımda” ismiyle iki yeni sayfayı kullanıma sunmuştu. Kullanıcılar “Hesabım” sayfası üzerinden kişisel hesaplarını tek çatı altında yönetebilirken, “Hakkımda” sayfası üzerinden de kişisel bilgilerini kimler ile paylaştığını görebiliyordu. Şimdi ise “Hesabım” ve “Hakkımda” servislerinin devamı olarak düşünülen “Etkinliğim” (My Activity) sayfası kullanıma sunuldu.

Google Etkinliğim sayfası, kısaca kullanıcıların web (masaüstü) ve mobildeki aktivitelerine tek çatı altında ulaşabilmelerini sağlıyor. Google, Google Chrome, Google Now, YouTube, Android gibi platformlarda gün içerisinde ne kadar arama yapılmış, hangi siteler ziyaret edilmiş, hangi videolar izlenmiş, hepsine ulaşmak mümkün.

Google Etkinliğim My Activity

Aktiviteleri izlenen platformlar arasında ise Google Arama, Chrome, Reklamlar, YouTube, Android Kitaplar, Görsel Arama, Developers, Finans, Yardım, Haritalar, Haberler, Now, Play, Alışveriş, Videolar, Google ReklamlarGoogle Reklamlar, Android, Kitaplar, Chrome, Developers, Finans, Yardım, Görsel Arama, Harita, Haberler, Now, Play, Arama, Alışveriş, Videolar gibi platformlar yer alıyor.

Google Etkinliğim sayfası üzerinden yapacağınız aramaları ve gösterilen aktiviteleri tarihe ve ürüne göre filtreleme seçeneği de bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar gözükmesini istemediği aktiviteleri de silebiliyor.

İlgili sayfaya Google Etkinliğim bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler