AnasayfaİnternetGoogle Earth Pro'yu Artık Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

Google Earth Pro’yu Artık Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

Google Earth uygulamasının ücretli versiyonu olan ve aylık 399 dolar gibi bir fiyata sahip olan Google Earth Pro artık ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Google’ın ücretli harita servisi Google Earth Pro artık ücretsiz olarak kullanılabilecek. Kullanıcıların Google Earth Pro’nun avantajlarından faydalanabilmeleri için aylık 399 dolar isteyen Google, an itibariyle artık bu ücretli harita servisini herhangi bir ücret talep etmeden herkesin kullanımına açtı.

Google’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamada; birçok işletmenin, bilim adamlarının ve diğer bireysel kişilerin 10 yıldan fazladır kullandığı Google Earth Pro’yu artık ücretsiz olarak kullanıma sundukları belirtildi. Bugünden itibaren ücretsiz olarak kullanılabilecek olan Google Earth Pro’yu lisanslı olarak kullanabilmek için tek yapmak gereken ilgili programa kayıt olmak ve işletim sistemine göre programı indirip kurduktan sonra lisans anahtarını girmek.

Google Earth Pro
Google Earth Pro

Google Earth Pro’ya nasıl kayıt olunur?

Ücretsiz olarak sunulan Google Earth Pro’yu kullanabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  1. Buradaki adresteki formu doldurarak Google Earth Pro Lisans Anahtarı’nızı alın (e-posta adresinize gönderilecek).
  2. Şuradaki adresten Google Earth Pro programını bilgisayarınıza indirin ve kurun.
  3. Kurulum bittikten sonra program açıldığında sizden Kullanıcı Adı ve Lisans Anahtarı istenecektir. Kullanıcı Adı kısmına, kayıt olurken yazmış olduğunuz e-posta adresini; Lisans Anahtarı kısmına ise, kayıt olduktan sonra size gönderilen e-postadaki lisans anahtarını girin.
  4. Google Earth Pro’yu artık ücretsiz ve lisanslı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Eğer lisans formunu doldurduktan sonra hata ile karşılaşıyorsanız, Internet Explorer veya Safari tarayıcıları üzerinden formu tekrar doldurup gönderebilirsiniz.

GÜNCELLEME (04.02.2015): Google Earth Pro’yu lisanslı ve ücretsiz olarak kullanabilmek için önceden şart koşulan formu artık doldurmaya gerek yoktur. Direkt olarak buradaki adresten programı indirip kurduktan sonra Kullanıcı Adı kısmına e-posta adresinizi, Lisans Anahtarı kısmına ise “GEPFREE” yazarak programı lisanslı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Earth Pro
Google Earth Pro

Google Earth Pro’nun avantajları neler?

Google Earth Pro’yu klasik Google Earth programından ayıran özellikler kısaca şöyle;

  • Gelişmiş Ölçümler: Poligon alan ölçümünü kullanarak park yerlerini veya arazi geliştirmelerini ölçme veya çember ölçümünü kullanarak etkilenen yarıçapı belirleme,
  • Yüksek çözünürlükte yazdırma: Resimleri 4800×3200 piksel çözünürlüğe kadar bastırabilme,
  • Özel Pro veri katmanları: Demografi, parseller ve trafik sayısı bilgilerini görebilme,
  • E-tablo İçe Aktarma: Aynı anda 2500’e kadar adresi içeri alarak yer işaretlerini ve stil şablonlarını topluca atayabilme,
  • Coğrafi Bilgi Sistemi İçe Aktarma: ESRI shapefile (.shp) ve MapInfo (.tab) dosyalarını görselleştirebilme,
  • Movie-Maker: 1920×1080 çözünürlüğe kadar Windows Media ve Quicktime HD filmlerini dışa aktarabilme.

Dilerseniz Google Earth ile Google Earth Pro arasındaki farkları aşağıdaki tablodan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Google Earth ile Google Earth Pro arasındaki farklar
Google Earth ile Google Earth Pro arasındaki farklar

[vc_button title=”Google Evrimi (1997 – 2014) (İNFOGRAFİK)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-evrimi-1997-2014-infografik”]

NOT: Google Earth Pro’nun bazı özellikleri sadece ABD ile sınırlıdır.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler