AnasayfaHaberlerGoogle Domain (Alan Adı) Hizmeti Vermeye Başlıyor

Google Domain (Alan Adı) Hizmeti Vermeye Başlıyor

İnternet ve teknoloji ile alakalı birçok sektörde parmağı olan Google, şimdi ise Google Domains adındaki servisi ile domain (alan adı) hizmeti verecek.

Google+ üzerinden paylaşılan bir gönderi ile Google, bundan sonra Google Domains servisi üzerinden domain (alan adı) hizmeti vereceğini duyurdu. Şimdilik test aşamasında olan Google Domains, şu anda davetiye usülü çalışan Beta sürümü çalışmalarının bitmesinin ardından herkesin kullanımına açılacak.

Google Business tarafından yapılan araştırmaya göre küçük işletmelerin %55’inin halen bir web sitesi bulunmadığı belirlendi. Bu istatistikten yola çıkan Google ise kendi domain servisi Google Domains’i kurma kararı aldı. Henüz test aşamasında olan Google Domains’te, domain hizmeti dışında herhangi bir hosting hizmeti bulunmayacak. Buna rağmen Google bu projeyi; Squarespace, Wix, Weebly ve Shopify gibi web siteleri hazırlayan şirketler ile birlikte yürütecek.

Google Domains
Google Domains

Google Domains’in sunacağı hizmetler ise şu şekilde olacak:

  1. Özel olarak alınan domainler için ekstra ücret alınmayacak,
  2. Bir domain üzerinden 100 e-posta adresi alınabilecek,
  3. Bir domaine ait 100 alt-domain oluşturulabilecek,
  4. Google Domains ayrıca Google’ın kendi DNS’lerini kullanacak, dolayısıyla sunucunun yanıt süresi oldukça hızlı olacak.

Şu anda davetiye usulü ile Beta sürümünü kullanımına açan Google Domains servisini denemek isterseniz, domains.google.com adresini ziyaret ederek e-posta adresiniz ile davetiye isteyebilirsiniz.

KAYNAKGoogle+

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler