AnasayfaHaberlerGoogle'ın Devesi İle Liwa Çölünde Keşfe Çıkın

Google’ın Devesi İle Liwa Çölünde Keşfe Çıkın

Google Abu Dabi’de yer alan Liwa çölünü, üzerine kamera yerleştirdiği bir deve ile kayda alarak çölün kapılarını ziyaretçilere açtı.

Google Maps’in Street View (Sokak Görünümü) özelliğini her alanda kullanmak isteyen Google şimdi de gözünü Abu Dabi’de yer alan Liwa çölüne dikti. Ancak kayıtlar bu sefer otomobiller ile değil bir deve ile yapıldı.

Üzerine kamera yerleştirilen bir deveyi Liwa çölünde dolaştırarak çöle ait birçok görüntü yakalayan Google, bu sayede çölün bölgeye gidemeyen kişiler tarafından da keşfedilebilmesini amaçlıyor. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Google sözcüsü Joyce Baz her noktada görüntüler çekmeyi ve bunu doğanın bir parçası olarak nasıl kaydettiklerini göstermeye çalıştıklarını; devenin en iyi ve en gerçekçi görüntüleri kaydederek ayrıca Liwa’ya ün kazandırdıklarını belirtiyor.

Devenin üzerindeki kamera ile çekilen görüntülerden elde edilen sokak görünümü haritasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak hazırlanan videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler