AnasayfaHaberlerGoogle Contacts Yeni Material Design Arayüzü İle Yenilendi

Google Contacts Yeni Material Design Arayüzü İle Yenilendi

Google hesabındaki tüm kişileri bir araya getiren Google Contacts (Kişiler), yeni Material Design arayüzü ve yeni özellikleri ile artık daha kullanışlı.

[dropcap type=”2″ text_color=”#fd2736″]G[/dropcap]oogle’ın tasarım standardı Material Design (Materyal Tasarım), sonunda Google Contacts’a da uğradı. Yeni arayüz ile tamamen sadeleşen servis, yeni özellikler ile de kullanıcılara çok daha kolay bir Google Contacts (Google Kişiler) deneyimi sunuyor.

Yeni Google Contacts Preview ile hesabınızda olan kişilerin bilgilerini tek bir pencere altında görebiliyorsunuz. Material Design ile sade bir havaya bürünen serviste kişilere ait e-posta, telefon gibi standart bilgilerin yanı sıra Google+ bilgileri, aranızda geçen son e-posta yazışmaları, Google Calendar verileri ve bunun gibi birçok bilgiyi tek bir çatı altında bulabiliyorsunuz.

Google Contacts (Kişiler)
Google Contacts (Kişiler)

Yinelenen hesapları birleştirin

Kişilerin farklı e-posta adresleriyle veya farklı numaralar ile kaydedilmiş olması, kayıtlarda farklı farklı kişi kayıtlarının açılmasına sebep oluyor. Yeni Google Contacts hesabınızda bunun gibi yinelenen kişileri kolay bir şekilde birleştirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kişi gruplarını da basit işlemlerle yönetmeniz mümkün.

Google Contacts yinelenen hesaplar
Google Contacts yinelenen hesaplar

Kişi bilgilerini otomatik olarak güncel tutun

Hesabınızdaki kişilere ait veriler zaman içerisinde değişebilir. İş, şehir, isim gibi değiştirilen bilgiler yeni Contacts ile artık otomatik olarak güncelleniyor. Dolayısıyla bunun için ekstra vakit harcamanıza gerek kalmıyor.

Google Contacts bilgileri
Google Contacts bilgileri

Son e-posta yazışmalarını ve takvim etkinliklerini görün

Yeni Contacts servisi ile kişi kartlarında artık o kişiyle yapılan son e-posta görüşmeleri ve o kişiye ait çeşitli takvim etkinlikleri de yer alıyor. Dolayısıyla kişi kartları üzerinden de e-posta ve Google Takvim takibi yapabiliyorsunuz.

Google Contacts e-posta ve etkinlikler
Google Contacts e-posta ve etkinlikler

Şimdilik contact.google.com/preview adresi üzerinden ulaşılabilen Google Contacts Preview, yakın zamanda Gmail üzerinden de kullanılabilir olacak. Ayrıca Google Apps müşterilerinin de bu yenilenen servisi kullanabilmeleri için biraz beklemeleri gerekiyor.

[vc_button title=”Google Material Design İçin 34 Faydalı Kaynak” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-material-design-icin-34-faydali-kaynak”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler