AnasayfaHaberlerGoogle Windows İçin 3. Parti Chrome Uzantılarına Desteğini Kesiyor

Google Windows İçin 3. Parti Chrome Uzantılarına Desteğini Kesiyor

Ocak 2014 tarihinden sonra Windows kullanıcıları artık Chrome Web Mağazası’nda bulunmayan uzantıları yükleyemeyecek.

Google, Windows kullanıcılarının güvenliğini bir adım öteye taşımak adına Ocak 2014 tarihinden itibaren Chrome’a 3. parti sitelerden yüklenen uzantılara desteğini kesecek. Windows kullanıcılarının Chrome hakkındaki şikayetlerinin çoğunlukla Chrome Web Mağazası dışından manuel olarak yüklenen uzantılardan kaynaklandığını belirten Google, bu sebeple 3. parti uzantılara olan desteği keseceklerini belirtti.

Yine de kullanıcılar gelişim aşamasındaki uzantıları yerel olarak kurabilecekler. Yöneticiler ise Chrome uzantıları ile ilgili ayarları kullanarak kullanıcılarına uzantıları önceden yükleme imkanı verebilecek. Ayrıca bu işlem herhangi bir Chrome uygulamasını da etkilemeyecek.

Chrome uzantı geliştiricileri ise artık bundan sonra geliştirdikleri uzantıları Chrome Web Mağazası’na yüklemesi gerekecek. Bunun için gerekli adımları tamamlayıp bir  kereliğe mahsus 5 dolar geliştirici ücretini yatırmaları gerekiyor.

> TechCrunch

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler