AnasayfaİnternetGoogle, Chrome Experiment #1000'i Duyurdu

Google, Chrome Experiment #1000’i Duyurdu

Chrome üzerinde çeşitli testler yapan ve toplam 1000. Chrome testine ulaşan Google, bunu kutlamak amacıyla Google Experiment #1000’i duyurdu.

Google Chrome tarayıcısı üzerinde yaklaşık olarak 6 yıldır çeşitli testler yapılıyor. Chrome Experiments sayfasında, geliştiricilerin hazırladığı ve çeşitli interaktif uygulamaların yer aldığı bu testlere yer veriliyor. 2009 yılından bu yana yapılan testler toplamda 1000’e ulaşınca; bunun şerefine Chrome Experiment sayfa tasarımını yenileyen Google, ayrıca buna özel olarak yeni bir Chrome deneyi daha yayınladı: Chrome Experiment #1000.

[vc_button title=”Yeni Sekme Sayfanızı Güzelleştiren 10 Chrome Uzantısı” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/yeni-sekme-sayfasi-chrome-uzantilari”]

Google web bileşenleri kütüphanesi Polymer ile yenilenen yeni Experiment sayfasında bugüne kadar yapılan 1000 Chrome deneyinin hepsi yer alıyor. Son olarak yayınladığı Experiment #1000 deneyi ise diğer 999 deneyi bir araya getiren interaktif bir uygulama olarak sunuluyor.

Chrome Experiment #1000
Chrome Experiment #1000

Experiment #1000 sadece görsellik de içermiyor. Bunun yanı sıra deneylerin kodlarına erişim imkanı sunduğu gibi; deneyleri etiketler ile filtreleyebilmeyi de sağlıyor. Kısacası Experiment #1000, WebGL teknolojisinin zaman içerisinde nasıl geliştiğini gösteriyor.

2009 yılında geliştirilen Ball Pool deneyinden, son geliştirilen Experiment #1000’e kadar birçok deneye göz atabileceğiniz ve Polymer kullanarak baştan tasarlanan Chrome Experiments sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bunun yanı sıra 2009 yılında yayınlanan 19 Chrome deneyinin bir araya getirildiği videoyu aşağıdan izleyebilir ve son olarak geliştirilen Google I/O 2015 deneyi ve ISS Photo Viewer ile kıyaslama yapabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler