AnasayfaHaberlerGoogle Arama Sonuçlarında Artık Şarkı Sözleri de Yer Alacak

Google Arama Sonuçlarında Artık Şarkı Sözleri de Yer Alacak

İnternet devi Google, arama sonuçlarının üst kısmında artık şarkı sözlerini de göstereceğini duyurdu.

Daha önce YouTube müzik videolarını arama sonuçlarında ön planda tutmaya başlayan Google, şimdi de şarkı sözleri için benzer bir uygulamayı hayata geçirdi. Buna göre şarkı sözleri artık arama sonuçlarının üst kısmında yer alacak.

[vc_button title=”Google Bilgi Grafiğinde Artık Oyunlar da Yer Alacak” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-bilgi-grafigi-oyunlar”]

Google’ın kullanıcılarına sunduğu bu özellik, Google’ın kullanıcıların çeşitli bilgileri siteler arasında dolaşmadan edinebilmesi için sunduğu özel alanlar olan Google Bilgi Grafiği kapsamında olacak.

Google şarkı sözleri arama sonuçları
Google şarkı sözleri arama sonuçları

Yeni özelliğe göre; kullanıcılar istediği şarkı sözünü arattığında direkt olarak şarkı sözleri karşısına çıkacak. Şarkı sözlerinin devamını görebilmek için de Google Play’e gitmesi gerekecek.

Çeşitli arama sorgularına kullanıcı odaklı çözümler getirmeyi hedefleyen Google, bu sayede kullanıcıların daha fazla efor sarfetmeden amaçlarına ulaşmalarını sağlamış olacak. Örneğin daha önceden YouTube’daki müzik videolarını da arama sonuçlarında gösteren Google, arama sorgusunun yanına “lyrics” kelimesi eklendiğinde de şarkı sözlerini göstermiş olacak.

Örneğin, kullanıcı “i’m not the only one lyrics” yazdığında bu şarkıya ait şarkı sözlerini arama sonuçlarının üst kısmında görecek. Ancak bu sorgunun sonundaki “lyrics” kelimesini kaldırırsa o zaman da sadece şarkı sözlerini görmüş olacak.

Google YouTube müzik videoları arama sonuçları
Google YouTube müzik videoları arama sonuçları

Bilgi Grafiği kapsamında kullanıma sunulan bu özellik şimdilik ABD’de yaşayan ve Google’ı ingilizce kullanan sınırlı sayıda kişilere gözükecek. Ancak ilerleyen günlerde tüm ülkelerde aktif edilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler