AnasayfaHaberlerGoogle Analytics'e "Site Hızı Önerileri" Aracı Eklendi

Google Analytics’e “Site Hızı Önerileri” Aracı Eklendi

Google’ın analiz servisi Google Analytics’e kullanıcıların site hızları ile ilgili önerilerde bulunması için PageSpeed Insights aracı entegre edildi.

PageSpeed Insights aracı kullanıcıların web ve mobil ortamlarında sitelerinin hızlarını ölçmeleri için kullanılan bir araç. Google ayrıca bu araç ile kullanıcılara site hızlarını artırmaları için önerilerde de bulunuyor. Kullanıcılar ise artık bu önerileri Google Analytics üzerinden de görebilecek.

Google Analytics Hız Önerileri
Google Analytics Hız Önerileri

Google Analytics’in resmi blogundan duyurulan yeni özellik ile kullanıcılar website sayfalarının hızlarını görüp, önerileri dikkate alarak sayfa hızlarını arttırabilecek. Kullanıcıların Google Analytics sayfasındaki Davranış > Site Hızı sekmesi altından ulaşabilecekleri Hız Önerileri seçeneği ile kullanıcılar sitedeki en fazla görüntülenen sayfaların ortalama sayfa yükleme sürelerini, sayfa hızı önerilerini ve PageSpeed puanlarını görüntüleyebilecek. Kullanıcılar sayfa hızı önerilerinin altındaki bağlantılara tıklayarak da hız arttırmak için yapılması gereken işlemleri görebilecek.

Google Analytics’e entegre edilen yeni araç, şimdilik sadece PageSpeed Insights sayfasına yönlendirme işlemi ile yapılıyor. Yani aslında tam olarak entegre edilmiş durumda değil. Ancak yine de Analytics’e entegre edilmiş bu yeni araç kullanıcılara büyük ölçüde kolaylık sağlamış olacak. Önümüzdeki günlerde ise bu işlem tamamıyla Analytics üzerinden gerçekleştirilebilir durumda olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler