AnasayfaHaberlerGoogle Analytics, Internet Explorer 8 Desteğini Kesiyor

Google Analytics, Internet Explorer 8 Desteğini Kesiyor

Google Analytics 2013 yılı sonunda Internet Explorer 8 desteğini keseceğini duyurdu.

Geçen yıl Google Apps için Internet Explorer 8 desteğini kesen Google, şimdi de Analytics servisinin, 2013’ün sonunda artık Internet Explorer 8’i desteklemeyeceğini resmi Analytics blogundan duyurdu.

Google’ın yaptığı açıklama:

Hem yeni ürün özelliklerine hız kazandırmak, hem de Google Analytics ürününün tasarımında yeni web teknolojilerinin benimsenmesini kolaylaştırmak için böyle bir karar almış bulunmaktayız. Hedefimiz, her bir Google Analytics kullanıcısına üstün bir kullanıcı deneyimi sağlamaktır. Ek olarak; Internet Explorer 8 tarayıcılarından sitenize gelen trafikleri ölçmeye de devam edeceğiz.

StatCounter’ın raporuna göre 2012 yılının Ağustos ayından, 2013 ylının Ağustos ayına kadar olan zaman diliminde IE8’in dünya genelinde %8.27‘lik bir pazar payı bulunuyor. IE9 %5.2‘lik bir orana sahip iken, en güncel versiyonu olan IE10 ise bu zaman diliminde %11.34‘lük bir pazar payına sahip. IE8 oranının normalden yüksek olmasının en büyük sebebi ise; Windows XP kullanıcılarının IE8’i, bundan daha güncel bir IE sürümüne yükseltemiyor olmasıdır.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler