AnasayfaİnternetGoogle Allo'nun Web Sürümü Yolda

Google Allo’nun Web Sürümü Yolda

Google’ın yapay zeka destekli anlık mesajlaşma uygulaması Allo, yakında tarayıcı üzerinden de kullanılabilecek.

İlk olarak Eylül 2016’da kullanıcıların karşısına çıkan ve yapay zeka tabanlı Google Asistan başta olmak üzere birçok kullanışlı özelliği ile ön plana çıkan Google Allo, artık web üzerinden de kullanılabilecek.

Kullanıma sunulduğu ilk bir hafta içerisinde 5 milyon gibi bir indirme sayısına ulaşan Allo, bugüne kadar sadece mobil cihazlar ile sınırlı olarak kullanılabiliyordu. Google’ın İletişim Ürünleri Başkan Yardımcısı Nick Fox ise, paylaştığı bir ekran görüntüsü ile popüler mesajlaşma platformuna masaüstü desteği geleceğini duyurdu.

Nick Fox’un Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ekran görüntüsüne göre, iOS ve Android uygulamalarının arayüzleri ile uyumlu bir web versiyonuna sahip olacağı görülen olan Allo, tüm kullanışlı özelliklerini de web üzerinden kullanıcıların deneyimine sunacak gibi görünüyor.

Bir Mac bilgisayardaki Chrome tarayıcısı üzerinde test edildiği belli olan Allo web sürümünde, yapay zeka tabanlı Google Asistan’ın da kullanılacağı anlaşılabiliyor. Ancak mobildeki tüm fonksiyonların webe taşınıp taşınmayacağı henüz belli değil.

Google Allo web sürümünün ne zaman kullanıma sunulacağı da henüz bilinmiyor.

KAYNAKNick Fox

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler