AnasayfaTeknolojiGoogle'dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması: "Allo"

Google’dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması: “Allo”

Google, bugün düzenlenen geliştirici konferansı Google I/O 2016 kapsamında yeni mesajlaşma uygulaması Allo‘yu duyurdu.

Allo ismiyle duyurulan yeni mesajlaşma uygulaması, standart mesajlaşma uygulamalarına göre çok daha fazlasını sunuyor diyebiliriz. Zira Allo, Google Asistan (Google Now) ile yerleşik olarak geliyor. Bu da kullanıcılara birçok konuda kolaylık sağladığı gibi, sohbet deneyiminin de maksimum düzeye çıkartılmasını sağlıyor.

Google-Allo-ekran-goruntusu

Sadelik, hız ve güçlü altyapı gibi anahtar kelimeler vurgulanarak anlatılan Allo uygulamasının, hali hazırda kullanılan Hangouts’tan daha farklı bir yapıya sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Öyle ki Allo, kişiselleştirilmiş iletişim anlayışı ile kullanıcıya adeta yeni bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Cep telefonu numarası ve bir Google hesabı ile giriş yapılabilen Allo uygulaması, artık günümüzde bir iletişim trendi haline gelen emojileri de ön planda tutuyor. Ek olarak uygulamada Facebook Messenger’daki gibi çıkartma (sticker) desteğinin de bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Google Allo

Google Asistan desteği sayesinde kullanıcılar Allo’yu da yardımcı bir rehber gibi kullanabiliyor. Örneğin uygulamadan çıkmadan yakındaki restoranları aratabiliyor ve botlar aracılığıyla rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Ek olarak Inbox’a gelen hızlı cevap özelliğini de Allo’da görmek mümkün.

Google Allo Google Asistan

Allo’nun bir diğer önemli özelliği ise mesajların şifreli olarak iletilmesi (Incognito Chat / Gizli Sohbet); yani istendiği takdirde mesaj içeriklerinin üçüncü kişilerin erişimine kapatılması olarak karşımıza çıkıyor. Bu da WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde uygulamaya başladığı “Uçtan Uca Şifreleme” tekniğini ve Chrome’daki “Gizli Sekme” özelliğini akıllara getiriyor.

Google Allo Gizli Sohbet

Bu yaz aylarından sonra kullanıma sunulacağı belirtilen Allo uygulamasının, hem Android hem de iOS cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabileceğini de belirtmek gerekiyor.

Allo uygulamasını daha yakından görmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler