AnasayfaHaberlerGmail'in Tanıtımlar Sekmesine Yeni Görünüm

Gmail’in Tanıtımlar Sekmesine Yeni Görünüm

Google, Gmail’in “Tanıtımlar – Promotions” sekmesinin tasarımında değişikliğe gidiyor. Yeni tasarım Pinterest’i akla getiriyor.

Google’ın geçtiğimiz Temmuz ayında duyurduğu yeni “Gelen Kutusu” ile platforma birçok yeni özellik eklenmişti. Bunların arasında en çok dikkat çekeni ise e-postaları kategorize etmeyi sağlayan “Birincil, Sosyal, Tanıtımlar vs” gibi yeni sekmelerdi. Şimdi ise Google, Tanıtımlar (Promotions) sekmesinin görünümünde değişikliğe gidiyor.

Adından anlaşılacağı gibi tanıtımlar, kampanyalar, bültenler, reklamlar gibi e-postaların olduğu Tanıtımlar sekmesi artık büyük görseller halinde gözükecek. Karlar şeklinde gözüken ve Pinterest‘i andıran yeni tasarım sayesinde Google, reklamlara daha çok tıklanmasını sağlayarak, reklamverenleri daha çok reklam vermeye teşvik edecek. Buna ek olarak isteyen kullanıcılar, ilgili sekmenin sağ üst tarafında bulunan küçük ikonlara tıklayarak eski görünüm ile yeni görünüm arasında geçiş yapabilecek.

Gmail Tanıtımlar sekmesi
Gmail Tanıtımlar sekmesi

Henüz test aşamasında olan bu yeni tasarım çalışmasını Google, -uygun görüldüğü takdirde- kademeli olarak kullanıcılarına uygulamaya başlayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler