AnasayfaHaberlerArtık Gmail'de "Resimleri Göster" İbaresi Olmayacak

Artık Gmail’de “Resimleri Göster” İbaresi Olmayacak

Gmail’de resim içeren e-postaları açtığınızda artık sizden bunun için izin istenmeyecek. Resimler artık otomatik olarak açılacak.

Gmail’in resmi blogundan yapılan duyuruya göre Gmail adresine gelen e-postalardaki “resimleri göster” ibaresi artık tarih oldu. Artık e-postalar açıldığında resimler de otomatik olarak açılmış olacak.

Daha önce, Gmail’inize gelen resim içerikli e-postaları açtığınızda “resimleri aşağıda göster” ve “xxx adresinden gelen resimler her zaman gösterilsin” seçenekleri ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Gmail’in bu seçenekleri koymasının sebebi ise kullanıcıların bilgisayar veya telefonlarını zararlı içeriklerden korumaktı. Ancak Gmail’e gelen bütün resimler artık Google‘ın kendi güvenli proxy sunucuları üzerinde barındırıldığı ve virüs taramasından geçirildiği için bu seçeneğe de gerek kalmamış oldu.

gmail resimleri göster
gmail resimleri göster

Günde birçok farklı adresten e-posta alan bir kullanıcı için aslında bu durum çekilmez hale gelebiliyordu. Çünkü her e-postayı açtığında resimleri görebilmek için ekstra hamle yapması gerekiyordu. Dolayısıyla artık bir anlam ifade etmeyen bu seçeneğin kaldırılması, kullanıcıların e-posta yönetimini biraz daha kolaylaştırdı diyebiliriz.

Gmail’e gelen bu güncelleme web üzerinden şu anda aktif edilmiş durumda. Mobil uygulamalara ise 2014 yılının başlarında gelmesi bekleniyor.

Görsel: The Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler