AnasayfaHaberlerGmail'e Google+ E-posta Güncellemesi Geldi

Gmail’e Google+ E-posta Güncellemesi Geldi

Artık Gmail’de daha önce e-posta alışverişi yapmadığınız Google+ çevrelerinizdeki kullanıcılara e-posta gönderebileceksiniz.

Google‘ın kullanıcılarına bilgilendirme e-postası ile duyurduğu yeni güncelleme, Google’ın kendi sosyal ağı Google+’ı öne çıkarmak istediğini bir kere daha göstermiş oldu.

Yeni duyurulan güncelleme ile artık Google+ çevrenizdeki kullanıcılara, daha önce Gmail üzerinden herhangi bir e-posta alışverişi yapmamış olsanız bile e-posta gönderebileceksiniz.

Güncellemeyle birlikte gelen yeni özelliğe göre; bir e-posta oluştururken göndereceğiniz kişi seçenekleri arasında Google+ çevrelerinizdeki kişiler de önerilecek. Ancak siz e-posta gönderene kadar, karşınızdaki Google+ kullanıcısı sizin e-posta adresinizi göremeyecek. E-posta alışverişi başladıktan sonra gelen her e-posta da “Sosyal” kategorisine gidecek şekilde filtrelenecek.

gmail google plus
gmail google plus

Kullanıcılar Gmail Ayarlar kısmından bu özelliği isterse tamamen deaktif edebilir, yada e-posta almak istedikleri çevreleri düzenleyebilirler.

gmail google plus ayarları
gmail google plus ayarları

Bilgilendirme e-postasına göre Google’ın yeni güncelleme ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

[quote_box_center]Gmail güncellemesi: Tanıdığınız daha çok kişiye ulaşın

Hiç tanıdığınız ancak henüz e-posta alışverişi yapmadığınız birisine e-posta göndermek istediğiniz oldu mu? Bu haftadan itibaren Gmail, siz yeni bir e-posta oluştururken, henüz e-posta alışverişi yapmamış olsanız bile Google+ bağlantılarınızı alıcı olarak önerecek.

Bu özellik e-posta adresleriyle nasıl çalışır?

Google+ bağlantılarına e-posta göndermek, e-posta adreslerinin gizliliğinin korunması amacıyla biraz farklı çalışır. Siz e-posta gönderene kadar Google+ bağlantılarınız e-posta adresinizi göremez. Onlar sizi yanıtlayana kadar siz de onların e-posta adreslerini göremezsiniz.

Çevrelerinizde bulunmayan kişilerden e-posta alma

Çevrelerinizde bulunmayan birisinden aldığınız e-posta,gelen kutusunun Sosyal kategorisine (etkinse) gidecek şekilde filtrelenir ve bu kişi yalnızca ondan gelen e-postayı yanıtlamanızın ardından veya kendisini çevrelerinize eklemenizin ardından sizinle başka bir ileti dizisi başlatabilir.

Sizinle kimlerin iletişim kurabileceğini nasıl kontrol edersiniz?

Masaüstü bilgisayarda yeni bir Gmail ayarı sayesinde, kişilerin size ulaşıp ulaşamayacağının kontrolü elinizdedir. Daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi‘ne bakın.[/quote_box_center]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler